• Anasayfa
  • Otomobil
  • Tesla'nın Biyolojik Silahlardan Korunma Özelliği Ne Kadar Etkili?

Tesla'nın Biyolojik Silahlardan Korunma Özelliği Ne Kadar Etkili?

6
0
0
0
0
Tesla'nın Model X aracı ile duyurduğu "Biyolojik Silahlara Karşı Savunma" özelliğine sahip bu modeli acaba ne kadar etkili?
Bildiğiniz gibi otomobil sektörünün son zamanlarda en çok konuşulan markası olan Tesla, sadece elektrikli otomobiller üretmek yerine, bu araçlara son teknoloji sistemlerini de eklemekte. Otopilot gibi özelliklere saihp olan araçlardan biri olan Model X'de ise bir de "Biyolojik Silahlara Karşı Savunma Sistemi" bulunuyor.

Yani ciddi ciddi askeri düzeyde yapılacabilecek biyolojik savaşlarda sadece Model X'in içinde durarak ve bu modu aktif ederek kurtulabileceğinizi iddia eden Tesla'nın bu düşüncesi ne kadar doğru?İşte bu noktada Tesla’nın “Bioweapon Defense Mode” adını verdiği bu özel sistemi şimdiye kadar verilen bilgilere göre kadar yoğun trafik ortamlarında ve kirli hava salınımının yüksek olduğu Çin'in şehirleri gibi birçok bölgede test edilmiş ve başarıyla ayrılmıştı. Yani bu araç sadece biyolojik silahlara karşı değil, aynı zamanda kirli hava koşullarında da sizi sağlıklı bir araç içi ortamında tutabiliyor.Fakat işi biraz ciddileştiren Tesla, bu sefer "Acaba kirli hava ortamında biyolojik silahlar kullanırsa bizim Model X ne yapar?" diyerek bunu test etti. Model X’i hava kirliliğinin çok yüksek ve yaşam için ciddi oranda tehlikeli seviyelerde olduğu bir balonvari yapının içine yerleştirilmesiyle beraber araçta biyolojik silah savunma filtresini devreye sokulmuş. Ardından bu ortamda bile araç içinde gaz maskeleriyle duran mühendislerin rahatlıkla bu maskeleri çıkartarak nefes alabilecekleri temizlik seviyesine indirmeyi başaran Model X, bu konuda da başarılı oldu.

Hatta işi abartan bu araç, kabinin içini tamamen temizledikten sonra üzerine bir de dışarıdaki kirliliği de %40 azalttı. Yani başarısını katlayan Tesla Model X, olası biyolojik saldırılarda neler yapabileceğini, sadece araç içini değil, aynı zamanda çevresini dahi temizleyebilme gibi özelliğiyle geleceğin otomobillerinden olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Ayrıca dilerseniz hemen aşağıdaki videoya tıklayarak Tesla Model X'in de dahil olduğu 2016'nın En Teknolojik 4 Arabası videomuzu izleyebilirsiniz:

 

 
6
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
0
0
0
0