• Anasayfa
  • Otomobil
  • Tesla'nın Otomatik Pilot Özelliği, Bir Kazanın Yaşanmasını Önledi!

Tesla'nın Otomatik Pilot Özelliği, Bir Kazanın Yaşanmasını Önledi!

1
0
0
0
0
Bir araç sürücüsü, Tesla'nın otomatik pilot özelliğinin nasıl aracını kurtardığının videosunu paylaştı.
Tesla Motors birkaç hafta önce yeni güncellemesiyle birlikte uzun zamandır üzerinde çalıştığı otomatik pilot özelliğini kullanıcılarına sunmuştu. Bu otomatik pilot özelliğinin aracınızı, tamamen kendi kendini süren bir araca dönüştürmeyeceğini ancak birçok şeyi kendi halledebileceğini belirten Tesla Motors, otomatik pilot özelliğinin kullanımının tamamen güvenli olduğunu ve yazılımının kusursuz olduğunu ancak yinede kullanıcıların bu özelliği kullanırken dikkatli olmaları gerektiğini vurgulamıştı. Otomatik pilot özelliğinin detaylıca bahsedildiği haberimizi okumanızı tavsiye ederiz.Ayarlanan şeritte, belirli bir hızla hareket eden aracı, ön tarafta hedeflenmiş olan bir diğer araçtan istediğiniz uzaklıkta tutabilen bu otomatik pilot sistemi, Tesla'nın kullanıcılar için yapmış olduğu uyarıya rağmen ne kadar güvenilir olduğunu kanıtladı. Jon Hall isimli bir araç kullanıcısı, Tesla marka aracıyla Seattle yolunda giderken otomatik pilot özelliğini devreye sokmaya karar vermiş. Otomatik pilot tarafından kontrol edilen araç, yolda yaklaşık 75 km/saat hızla ilerlerken karşısına aniden bir araç çıkmış ve Tesla'nın otomatik pilot özelliği, marifetlerini bu kısacık zaman diliminde göstermiş.
 

Tesla marka araçta bulunan kameradan izleyeceğiniz videoda da görebileceğiniz gibi diğer aracın sürücüsü, dünyanın en saçma dönüş manevralarından birisini yapıyor. Bu dönüşle birlikte "gel bana vur" diye bağıran otomobil sürücüsüne Tesla'nın otomatik pilot özelliği anında "hayır" cevabını yapıştırmış. Kayıtta bulunan görüntülere göre olayın yaşandığı saatlerde yağmur yağıyor. Yani ıslak yola ve 75 km hıza rağmen durabilen otomatik pilot, anlayabileceğiniz gibi son derece başarılı ve güvenli.

Bir Uber sürücüsü olan Jon Hall, video sırasında kameranın mikrofonunu devre dışı bırakmış. Ses kaydının yasak olduğu eyalette bunu yapmak zorunda olan Jon, eminim ki olayın yaşandığı an karşıdaki sürücünün yakınlarını detaylıca anmıştır.

Kaynak: Fortune 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0