• Anasayfa
  • Otomobil
  • Tesla'nın Otopilotu Karşısına Çocuk Çıkarsa Ne Yapar?

Tesla'nın Otopilotu Karşısına Çocuk Çıkarsa Ne Yapar?

0
0
0
0
0
Tesla'nın yeni güncellemesi ile eklenen otopilot özelliğini test eden bir adam, karşısına bir oyuncak ördek, bir kova ve çocuğunu koyarak nasıl tepki verdiğini test etti.
Bir otomobilin otomatik pilot özelliğini kendi çocuğunuz üzerinde dener miydiniz? Eminim cevabınız "hayır" olacaktır. Fakat KmanAuto adındaki bir YouTube kullanıcısı Tesla Model S aracındaki otopilot için kullanılan sonar sensörleri test etmek için çocuğunu bir nevi feda etmeye göze almış.

Başta saçma gelse de büyük ihtimalle gerçeklerin görünmesi için yapılan testte, Tesla Model S'in önüne adam sırasıyla bir oyuncak ördek, bir kova ardından kendisini ve en son da çocuğunu kokuyor.Tabii park halinden çıkan araç oldukça yavaş gittiği için herhangi bir zarar verecek durumu yok, fakat ne olur ne olmaz böylesi durumlarda o yaştaki çocuğu karşısına koyması da biraz sakat bir iş olmuş.

Aşağıdaki videoya geçmeden önce size kısa bir özet geçeyim. Tesla Model S'in otopilot özelliği görünüşe göre güzel çalışıyor. Fakat karşısında insan boyutlarında kısmen büyük cisimleri rahatlıkla algılayan sonar alıcılar, oyuncak ya da hayvan gibi küçük boyutlardaki varlıkları kavramakta zorluk yaşıyor. Bu sebeple park sensörleri de ülkemizde sandalye, kova vb eşyaların koyulduğu park bölmelerindeki bu cisimlere çarpabilir.

Ama merak ettiğim bir şey var: fark ettiğinde bu denli yaklayan araç acaba otopilot konumunda hızlı giderken karşısına topu kaçan bir çocuk çıksa ne yapacak acaba?
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0