Tesla'dan Yılan Şeklinde Robotik Metal Şarj Cihazı

0
0
0
0
0
Otomobilleri ile resmen bir devrim gerçekleştiren Tesla, araçları için ürettiği aksesuarlar ile de oldukça dikkat çekiyor.
Gerek otomotiv gerekse teknolojiyle alakalı diğer sektörlerde yavaş yavaş dev isimlerden biri haline gelen Tesla, güne şirket değeri bazında küçük bir düşüşle başlamış ve moralleri bozuk bir şekilde girmişti. Ancak bu durum, şirketi sürekli olarak adından söz ettiren yenilikler geliştirmekten alı koymuyor.

Eline geçen her fırsatta, arttırılmış yapay zekalı robotlara karşı olan öfkesini ve korkusunu dile getiren, hatta bu konuda çalışmalar yapan Elon Musk'ın şirketi, yinede robotik teknoloji konusunda önemli bir ilerleyiş katediyor. 



Bir süre önce CEO Musk tarafından da bahsedilen ve bizzat Musk'ın kendi fikri olan Tesla'nın yeni ürünü, bugün ortaya çıktı. Twitter hesabını aktif olarak kullanan Musk, bu tarz yenilikleri hesabı üzerinden paylaşmayı oldukça seviyor. Tesla'nın yeni ürünü de, yine Musk'ın resmi Twitter hesabında bizzat kendi paylaşımı ile ortaya çıktı.

Bilim kurgu filmlerinden fırlamış ''Solid Metal Snake'' adlı bu yeni ürün, Tesla Model S otomobiller için üretilmiş, çelikten bir yılan dersek yanlış olmaz. Bu yılanın görevi, aracınızı şarj etmek. Ürünü eşsiz kılan özellik ise, şarj olayını tamamen kendi başına hallediyor olması. Ne demek istediğimiz aşağıdaki videoyu izlediğinizde anlayacaksınızdır zaten.
 

Bu üründen çıkarılacak en güzel sonuç, Musk'ın vermek istediği mesaj olabilir. Yapay zekaya karşı olan Musk, buna rağmen ''robotiği kralını da biz yaparız'' dercesine bu tarz ürünlerle karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Kaynak: TechCrunch
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0