Tesla Roadster Geri Dönüyor

0
0
0
0
0
Tesla, son dönemlerde piyasada iyi bir yer edinmeye başlayınca, birkaç sene önce yarıda bıraktığı canavarını geri getirmeyi amaçlıyor.
Tesla Motors'un yaptığı ilk araba olan Roadster, 2012 yılında üretiminin durdurulmasından sonra, 2019 yılında tekrar otomotiv piyasasına dönmeye hazırlanıyor.2008 yılında üretimine başlanmış olan elektrikli araç, döneminin birlikte getirdiği özelliklerle pek uygun olmadığı için (Amerika fiyatı: 109.000$  İngiltere fiyatı: 86,950£)  fazla tutulmamış, 4 sene içerisinde 31 ülkede sadece 2400 adet satılabilmiş ve sonunda da2012 yılında üretimi durdurulmuştu. 

Son yıllarda elektrikle çalışan araçların sayısındaki artış ve bu artışın öncüsü olmanın verdiği özgüven, Tesla'yı tekrar Roadster üretimine yönlendirmiş. İlk Roadster denemesinde bir nevi ''acemi'' olarak tabir edebileceğimiz Tesla, artık sektörde başı çeken isim. Tesla Motors tarafından  Model S P85D için açıklanana göre araç, 0'dan 100 Km hıza sadece 2.8 saniyede ulaşabiliyor (elektrikli bir araç için çok büyük bir başarı). Tesla Motors'un CEO'su Elon Musk, aracın bu hıza ulaşmak için"Ludicrous mode" isimli bir modu kullandıklarını belirtti ve "tabi ki Ludicrous modundan daha hızlısı olacaktır fakat bu gelecek nesil bir teknolojidir. Ayrıca bunu, planlanana göre yeni Roadster ile 4 yıl sonra göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Ludicrous Modu'nun getirdiği özelliklerin yanı sıra aracın kendi fiyatının fazla olduğunu göz önünde bulundurarak, 2019 yılında piyasaya sürülmesi planlanan aracın, eski modellerini fiyat konusunda aratacağı pek düşünülmüyor.

Kaynak: TechCrunch
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0