• Anasayfa
  • Otomobil
  • Thinkware'den Üstün Özellikli 1080p Araç İçi Kamera Teknolojisi: Dash Cam X500

Thinkware'den Üstün Özellikli 1080p Araç İçi Kamera Teknolojisi: Dash Cam X500

0
0
0
0
0
Dijital kamerayı andıran,  sıradan araç içi görüntü kaydetmek için kullanılan cihazların aksine Thinkware Dash Cam X500 1080p Full HD görüntü kaydı yapıyor ve sürücüye yardımda bulunuyor. 
Otomobiller ve diğer motorlu taşıtlarda artık sürekli yaygınlayaşan hatta bazı ülkelerde zorunlu olarak bulundurulan kayıt kameralarının hergün bir yenisi daha çıkıyor.

Ancak Thinkware diğerlerine göre yeni bir teknoloji sunuyor. FullHD görüntü kaydedebilen Dash Cam X500, aynı zamanda kendisinde bulunan "Yol güvenliği uyarı sistemi" ile de güzel bir detaya sahip.Sıradan bilinen cihazlar gibi hızınızı, nereye gittiğinizi ve görüntüleri kaydeden bu kamera ek olarak Full HD 1080p kayıt yapabiliyor. Üstelik GPS ile kırmızı ışık, hız gibi tepkileri uyararak sürücüye trafikte yardımcı olmayı hedefliyor.

ABD'de 279 Dolar fiyatıyla piyasa sürülen Thinkware Dash Cam X500 dikiz aynasına yakın, ön cama takılıyor ve aracınızı her çalıştırdığınızda otomatik olarak kaydetmeye başlıyor.  Olası bir kazada veya herhangi bir çarpışmada haklı olduğumuzu ispatlamak için hukuki yollarda büyük faktör oynayabilecek olan bu cihaz adeta "beni almanız lazım" diye haykırıyor sanki. (Ben iyi şoförüm ne gerek var ?)LCD ekrana sahip olan kamera tasarımına bakılacak olursa dijital kamerayı andırıyor. Dokunmatik bir ekranı olmayan bu cihazın 4 adet düğmesi bulunuyor ve bunlar sayesinde menülerde gezinebiliyoruz. ("Zaten facebook'a girecek değiliz dimi ?" dediğinizi duyar gibi oldum.) Herşeye rağmen fiyata baka kalmamak elde değil gibi görünüyor.
 

 Thinkware Dash Cam X500 özellikleri

  • Yol Güvenliği Uyarı Sistemi
  • Güvenlik Kamerası Uyarısı
  • Gelişmiş Video Silme Teknolojisi
  • Dahili GPS
  • 1080p Video Kayıt

Güzel detayları ve ortalama fiyatıyla Thinkware Dash Cam X500'ün ülkemize gelme ihtimali ise şimdilik bilinmiyor. Fakat gelirse alıcısı çok olabilir.
 


Kaynak: Thinkware
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0