• Anasayfa
  • Otomobil
  • Tokyo Motor Show'da Sergilenen Geleceğin Muhteşem Otomobilleri #2

Tokyo Motor Show'da Sergilenen Geleceğin Muhteşem Otomobilleri #2

0
0
0
0
0
Tokyo Otomobil Fuarı'nda sergilenen birbirinden güzel ve birbirinden ilginç otomobil ve araç sıralamamıza 2. part ile devam ediyoruz.
Sizlere daha önce buradaki haberimizde sıraladığımız Tokyo Otomobil Fuarı'nda sergilenen ilginç ve güzel araçlar listemize 2. partı ile devam ediyoruz. Bu sefer arada motorsikletlerin de olduğu listemizde yine şaşırtıcı araçlar bulunuyor. Geleceğin gerçekten karşımızda olduğunu görüyoruz. Yani geçen listemizde de dediğim gibi konsept olarak gösterilen birçok araç bizlere geleceği göstermekte ve ileride nasıl araçlar kullanacağımız hakkında bir ipucu, hatta bir spoiler vermiş oluyor.

Listemizde 2. part olarak devam etmeye şimdiden başlayaım. Fazla söze gerek yok, Tokyo'da bu araçlar zaten konuşmuş! İşte Tokyo Motor Show'un efsane araçlarının ikinci bölümü;
 

 Honda Wander Stand
Diğer listemizdeki Toyota Coms Connect'e tasarımsal olarak benzese de transformers gibi olmayan bu araç da sanki BMW'nin sahibi olduğu Smart'ın o minik araçlarının gelecek versiyonu olacağa benziyor.
 

 Mitsubishi Outlander PHEV
Mitsubishi'nin de SUV modellerinden olan Outlander'ın PHEV adlı konsepti de keskin çizgiler ve birçok teknolojiyle donatılarak karşımıza çıkacak. Yani uzun yıllar boyunca Outlander gibi arazi araçları alma şansımız bulunuyor olacak gibi görünüyor.
 

 Honda Project 2&4
Honda'nın en ilginç ve efsaneleşen araçlarından şimdiden biri haline gelen 2&4 de oldukça farklı tasarımyla aramıza katıldı. Biraz pist otomobili gibi görünse de sokaklarda da görmek içiz uzun zaman yok. Neden görmeyelim ki?
 

 Toyota Kikai
Bu elemandan da birçok kere bahsettik. Eski tip görünen ama oldukça hoş bir yapıda olan Toyota yapımı Kikai, fuarın en dikkat çekici otomobillerinden biri olarak görünüyor.
 

 Nissan Teatro
Bir minivan tasarımı ve rangarenk ışıklandırmaları ile göz alıcı olan Teatro'nun koltukları çizim gibi görünüyor olsa da değil. Çünkü harbiden öyle yapılmış! Böyleyken kullanan, tercih eden olur mu bilemeyiz ama fütüristik tasarım denilince sallamak serbest gibi olmuş sanki. Ama harbiden farklı bir araç olduğuna şüphe yok.
 

 Honda Z Bike
Honda'nın bu sefer motorsiklet konusundaki konseptlerinden olan Z Bike'ın geleceği de böyle olacak. Evet fazlasıyla klasik, ancak heybeti bir goril gibi olması ile arazide istediğiniz yere gık demeden götürür gibi duruyor sanki. O tekerlek nedir öyle!
 

 Honda Neowing
Honda bey amcalar coşturmaya devam ediyor. Batman filmlerinden fırlayıp gelmiş gibi duran bu motoru gerçekten her görenin istiyor olması da ne kadar başarılı bir tasarıma sahip olduğunun kanıtı. Aranızdan biri olur da alırsa tüm gözler üzerinde olacaktır. Bakmadan edemiyor insan.
 

 Honda F1
Honda'nın bir diğer aracı da F1 tarafından geliyor. Geçtiğimiz sezon motor sıkıntıları ile McLaren takımına illallah ettiren Honda gelecek sezon Jenson Button'a emanet edeceği bu araç ile başarıları yakalamak istiyor
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0