Toyota'dan Birbirinden Güzel 3 Otomobil Konsepti

0
0
0
0
0
Tokyo Otomobil Fuarı'nda gösterilecek Toyota yapımı 3 farklı konsept araç geleceğe çok farklı bir açıdan bakarak karşımıza çıkıyor.
Tokyo Otomobil Fuarı'nda gösterime girecek olan birçok konsept araçları ve yeni teknolojileri merakla bekliyoruz. Ancak günümüzde kullanılacak araçlardan çok daha fazla geleceğin otomobilleri daha bir ilgi çekici olmuştur. İşte bu ay sonunda başlayacak olan fuarda Toyota tarafından tanıtılacak 3 farklı konsept araba bulunuyor.

Kikai, FCV Plus ve S-FR adındaki bu üç modelde üç farklı konsept bulunuyor. Biri geçmişte gördüğümüz araç tipini günümüze uyarlarken biri sizlere gelecekte kullanılacağını bas bas bağırıyor. Bir diğeri ise direkt olarak günümüz modellerindeki tasarım detaylarına sahip. Yani bir nevi geçmiş günümüz ve gelecek konseptini içeren bu araçlara gelin sırasıyla bakalım;


 

 Geçmişten Gelen Geleceğin Aracı; Kikai
Toyota tarafından geçmişteki araçlardan esinlenerek tasarlanan Kikai klasikseverlere yepyeni ancak klasik görünümüyle dikkat çekiyor. 3 kişilik minik bir araç olan Kikai arkasında açık şekilde bulunan motoruyla farklı bir görünüme sahip. Minik olmasına rağmen oldukça şık ve hoş görünüme sahip olan aracın motor hacmi vb detayları şu an için bulunmuyor.

Ancak resimlere baktığımız zaman elektrik ve benzin ile çalışan hibrit bir motora sahip olduğunu görmekteyiz. kokpit tasarımı ise bir kişi önde iki kişi arkada olacak şekilde bir tasarıma sahip olan Toyota Kikai, firmanın geçmiş tasarımını günümüze taşıyacak bir araç olacak.
 

 Günümüzden Geleceğe: S-FR
Bu da bir diğer Toyota konsepti olan S-FR, günümüz tasarımlarını barındıran oldukça şık ve sade bir otomobil olarak dikkat çekiyor. S-FR'nin açılımı ise Sport, Front Engine ve Rear Wheel Drive adının kısaltmasına sahip. Yani önde motoru bulunan arkadan itişli bir spor otomobil olarak karşımıza çıkıyor.

6 kademeli manuel bir vitese sahip olan Toyota S-FR, gerçekten güzel bir spor araba olarak görünmekte. Konseptin boyu 3.990 mm olarak açıklanırken genişlik 1.696, yükseklik 1.320, aks mesafesiyse 2.480 mm olarak belirlenmiş. Dedikodular arasında kaput altında 130 beygir güç üretebilen 1.5 litre hacimli bir motor yer alacağı ve toplam ağırlığın da 1 tonu geçemeyeceği bulunuyor.
 

 Geleceğin Aracı: FCV Plus
Toyota'nın gelecek konseptlerinden olan FCV Plus ise tam manasıyla bir gelecek otomobili olduğu belli bir araç olarak görünmekte. Hidrojen ile çalışabilecek olan bu araçta kullanılan hidrojeni elektriğe çeviren bir düzenek bulunacak ve bu elektrik araca güç verecek. Her bir tekerlek için ayrı elektrikli motorları bulunacak olan FCV Plus böylelikle performansı bir otomobil de olacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0