Toyota Prius, Tamamen Yenilenmiş Dizaynıyla Tanıtıldı!

0
0
0
0
0
Toyota Prius serisinin yeni aracı, tamamen yenilenmiş dizaynıyla dikkat çekti.
Toyota dünyanın en büyük araç üreticilerinden birisi. Firmanın birçok modeli bulunuyor ve bu modeller arasında Prius serisi, araç severler tarafından her zaman "normal olmayan" olarak tanımlanmıştır. Bu serinin yeni aracıyla Prius, gerçekten bu sıfatı hakettiğini kanıtladı.

Las Vegas'ta gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde araç platforma yukarıdan bağlı olduğu halatlarla indirildi. Etkinlikte 2016 model Prius'u tanıtan Toyota, serinin yeni aracını kesin hatlarla şekillendirmiş ve ortaya farklı bir tasarım çıkmış. Modelin bu şekli hakkında yetkililer; "eski modele göre çok daha farklı bir aerodinamiği bulunuyor, farklı gözükebilir fakat daha iyi" şeklinde açıklamalarda bulundular.Prius 2016, Toyota'nın değişen satış stratejisiyle firmanın bütün dünya pazarlarında bulunacak olan ilk aracı. Aracın aerodinamiği çok iyi olsa da bazı mühendisler aracın bu şeklinden ötürü ağırlık noktasının merkezden uzaklaşacağını ve aracın kontrolünde bazı sorunların yaşanabileceğini belirtti.

Bu gibi bir yanlış konumlandırmada aracın yol tutuşundan hızlanmasına kadar bütün faktörler etkileniyor ve sadece görünüş olarak düşünülen bazı küçük detaylar felaketle bile sonuçlanabiliyor.
 

Toyota'nın belirttiğine göre aracın satışı 2016 senesinin ilk aylarında başlayacak.

Kaynak: TheVerge 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0