Toyota'dan Üstün Özelliklere Sahip Arazi Aracı: UUV

0
0
0
0
0
Bu yılki SEMA Fuarı'nda göze çarpan bir araç olarak dikkat çeken Toyota UUV, hem heybetli görüntüsü hem de bulundurduğu teknolojiler ile göz dolruruyor.
Specialty Equipment Market Association (SEMA) yani Özel Ekipmanlar Pazarı Birliği tarafından Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan SEMA Show adındaki otomobil fuarı özellikle Muscle denilen Amerikan heybetli araçlarını barındırması ile dikkat çeker. Ancak bu sefer bir Japon aracı göz dolduran yapısıyla dikkat çekiyor.

Toyota UUV adını alan araçtaki UUV'nin açılımı Ultimate Utility Vehicle, yani Üstün Arazi Aracı diyebiliriz. Bildiğimiz SUV araçlarına göre kat kat daha iyi ve çok daha heybetli ve asi duran Toyota'nın bu şaheseri minivan Sienna ve bir başka arazi aracı Tacoma baz alınarak geliştirilip ortaya çıkartılmış.



22 inç büyüklüğe sahip Monster Energy arazi tekerleri, lumen lambalar yerine tepesine koyulan led ışıklarV6 motoru gibi önemli detayları olan araç normal bir üretim yerine Toyota Racing Development (TRD) sürecinden geçerek karşımıza çıkıyor. Ayrıca uydu ve navigasyon desteği bulunan, arazideki birçok koşula göre teknolojik ayarlamalar ile başa çıkabilen UUV, reklam amaçlı bir hedefi bulunuyor. Tek Toyota UUV ile 5 kıtayı birden dolaşarak dünya turu yapmak isteyen Toyota startı sahne aldığı Amerika'dan yapacak.



Sonuç olarak oldukça ilginç ve hırçın bu araç özel bir sınıf olarak bu heybeini koruyacaktır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0