• Anasayfa
  • Otomobil
  • Toz İçerisinde Kalmış Ferrari Enzo, Yıllardır Bir Parkta Öylece Duruyor

Toz İçerisinde Kalmış Ferrari Enzo, Yıllardır Bir Parkta Öylece Duruyor

0
0
0
0
0
Bu zamana kadar yalnızca 400 adet üretilen Ferrari’nin en bilinen modellerinden Enzo, yıllardır toz içinde Dubai’de bir parkta duruyor.
İlk olarak üretildiği 2002 yılında 600 bin dolar fiyatla satışa sunulan Enzo, Ferrari’nin en bilinen modelleri arasında yer alıyor. Bu zamana kadar yalnızca 400 adet üretilen Enzo’yu en son Papa John Paul II satın almış, çıkarılan açık artırmada 6 milyon dolara satılmıştı. Şarap misali yıllar geçtikçe değerlenen Ferrari’nin bu modeline ait bir araç, Dubai’deki bir parkta yıllardır toz toprak içerisinde öylece duruyor.

2011 yılından beri Dubai polisinin denetimi altındaki bir parkta olan Enzo’nun İngiliz sahibi tarafından parkta terk edildiği ve daha sonra polisin el koyduğu belirtiliyor. 

Dubai’deki kanunlara göre belirlenen süreden daha fazla duran araçlar satışa sunuluyor, fakat 5 yıldır parkta bu şekilde bekletilen Enzo henüz satışa çıkarılmamış. Zira Interpol, aracın yüksek ihtimalle çalıntı olduğunu iddia ediyor. En son toz ve pislik içerisindeyken fotoğrafları çekilen Enzo, Ferrari tarafından taşınarak kapalı bir alana çekilmiş. Ferrari, bu tarz konularda imajını zedeleyecek her türlü olay için asla taviz vermiyor. Hatta hatırlarsanız Ferrari’sine tüp taktıran bir Türk dünyaya konu olmuş, şirket tarafından değeri kadar ödeme yapılarak araç İtalya’ya getirtilmişti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0