• Anasayfa
  • Otomobil
  • ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ Seçimlerinde Yarışacak Otomobil Adayları Belli Oldu

‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ Seçimlerinde Yarışacak Otomobil Adayları Belli Oldu

0
0
0
0
0
Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin bu yıl ikinci kez düzenlediği Türkiye’de Yılın Otomobili seçimlerinde yarışacak olan araçların listesi açıklandı.
Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD), bu yıl ikinci defa düzenlenecek ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ seçimlerinde yarışacak olan otomobil adaylarını belirledi. 18 markadan toplam 22 otomobilin bulunacağı yarışmada, Ocak 2015 ve Mart 2016 tarihleri arasında yer alan ‘tamamen yeni’ modeller yarışacak.

Seçimler iki aşamalı olacak. 25 Mart 2016 tarihinde Intercity İstanbul Park’ta yapılacak organizasyonla araçlar, güvenlik ve teknik alanlarının test edildiği bir sınavdan geçirilecekler. Bu testlerin ardından jüri üyeleri favori otomobillerini önerecek ve bu şekilde en fazla önerilen ilk 7 otomobil finalde yarışacak. Finale kalan bu 7 otomobil, 28 Mart 2016 tarihinde açıklanacak.Yarışmanın ikinci aşamasında, jüri üyeleri toplam 250 puanı adaylar arasında dağıtacak. Her jüri üyesi, bir otomobile bir kez olmak üzere en fazla 100 puan verebilecek. En fazla puana sahip olan otomobil, Türkiye’de Yılın Otomobili seçilecek.

Aşağıdaki araçlardan bir tanesi yılın otomobili seçilecek. OGD’den önce yılın otomobilini önce bir kendi aramızda seçelim :)

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0