​Üç Tekerlekli Yeni Nesil Ulaşım Aracı: Arcimoto SRK

2
0
0
0
0
​Üç Tekerlekli Yeni Nesil Ulaşım Aracı: Arcimoto SRK
''Ulaşım aracı'' sınıfına yepyeni bir alternatif geliyor; Arcimoto SRK.
Otomobil sektörü her geçen gün büyüyen ve gelişen bir sektör. Buna bağlı olarak da otomobiller, tasarımlarından sahip oldukları özellikler kadar inanılmaz gelişim gösteriyor. Fakat, özellikle büyük şehirlerde insanlar otomobilleri öncelikli olarak ''şehir içi ulaşımı rahat yapmayı sağlayacak birer araç'' gördükleri için, son teknoloji otomobiller daha çok gösteriş olayına kaçıyor.

İşte bu durumda da trafik, ulaşım zorluğu gibi sıkıntılar ortaya çıkıyor. Haberimizde bahsedeceğimiz Arcimoto SRK ise önümüzdeki yıllarda bu soruna bir çözüm olabilir.

Yaklaşık sekiz yıldır SRK araçları üzerinde çalışan Arcimoto, sürekli olarak aracı geliştirmiş, her seferinde gerek tasarımsal gerekse özellik bağlamında üstüne bir şeyler koyarak ilerlemiş. Hala prototip halinde olan araç ile The Verge ekibi bir geçtiğimiz günlerde trafik içerisinde bir test sürüşü de gerçekleştirmişti.
 

Şu an son versiyonu 115 km/s hıza çıkabilen SRK, elektrik ile çalışmakta. Araç, tam batarya kapasitesinde 200 km'ye yakın bir mesafe kaydedebilmekte. Tabii belirttiğimiz gibi Arcimoto SRK, şu an için bir prototip. Fakat araç, özellikle CES 2016'da görücüye çıktığında büyük ilgi görmüştü. Ve otomotiv sektörünün önde gelen analistlerine göre SRK, birkaç sene içinde dünyanın dört bir yanında ulaşım aracı olarak kullanıcılara büyük bir alternatif sunabilir.

Hem tasarım olarak son derece göz alıcı duran SRK, hem de kullanıcıya sundukları ile gayet tercih edilebilir konumda. SRK'nın seri üretime geçilmesinin ardından 10 ile 20.000 dolar arasında bir fiyata satışa sunulması bekleniyor (ki aracın geleceği konusunda en büyük soru işaretlerinden biri de bu fiyat).
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0