Volkswagen 2016 Model TDI Araç Satışı Yapmayacak!

1
0
0
0
0
Volkswagen yaşadığı skandallar sonrasında 2016 model araç skalasından TDI motorlu versiyonları geri çekerek dizel araç bulundurmayacak.
Volkswagen'den başlayan ve "emisyon skandalı" olarak adlandırılan bu sorunlar hala firmanın başını fena halde sıkmaya devam ediyor. Hatta sizlere bugün bu haberimizden de aktardığımız gibi CEO Michael Horn tarafından gelen açıklamalarda geri çağırma hakkında ve birçok konuda detayları iletmiştik.

Oldukça sıkıntılı zaman geçiren ve dizel araçlarında yaşadığı bu sorunla başı belada olan firma 2016 model araç skalasından TDI motora sahip olan dizelleri eklememeye karar verdi. "Model olarak 2016 yılı  otomobilleri için dizel sertifika başvurularımızı geri çektik"  sözlerinden ortaya çıkan detaya göre 2.0 motor başta olmak üzere çeşitli hacmlere sahip özellikle ülkemizde yoğun ilgi gören Golf TDI ve Jetta TDI gibi modellerin 2016 yılı versiyonları gelmeyecek.Ancak ayrıca TDI motora sahip olan 3.0 Tuareg'de ise sertifika alındığı için sorun olmadan 2016 model satışı olacak. Ancak şu anda bu durum da kesin değil. Eğer Volkswagen Group, EPA ile yaptığı inceleme ve çalışmalar sonucunda bir çözüm üretilebilirse biraz geç de olsa VW markalı TDI araçları pazarda tekrar görebiliriz. Ancak şu anda bu durum muallakta olarak devam edecek.

Bakalım koca VW firması bu sorunların altından nasıl kalkacak.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0