Volkswagen Bütçe Dostu Otomobil Üretecek!

0
0
0
0
0
Volkswagen CEO'su Martin Winterkorn, Bild gazetesi röportajında dar gelirli aileler için ucuz otomobi üreteceklerini söyledi.
Golf ve Polo modelleriyle (öncesinde de "vosvos" dediğimiz Beetle) ülkemiz sokaklarında en çok rastlanan otomobil markası olan Volkwagen, Alman otomotiv sektörünün lider firmalarından biri olarak dikkat çeker. Orta halli ve zengin kesime hitap eden birçok modeli bulunan firmanın artık dar gelirli aileler için ucuz fiyatlarıyla dikkat çekecek modelleri de gelecek.

Özellikle sağlamlık açısından oldukça sevilen firma, CEO Martin Winterkorn tarafından Alman Bild gazetesine verilen röportajında araba almaya durumu müsait olmayan kesime de yöneleceklerini müjdeledi.Kısa sürede olmasa da 2018 yılında satışa çıkarmayı planladıklarını söylediği ucuz modellerin 8 Bin ile 10 Bin Euro fiyatlara sahip olacak araçlar olacağından bahsetti. (Gerçi bu fiyatlar ülkemizde yine ucuz olacağını sanmıyorum ama yine de belli olmaz, 2018'i beklemek gerek)

Model adları belli olmasada 3 farklı model olacağını söyleyen Winterkorn, Renault, Toyota ve Hyundai gibi düşük bütçeli kullanıcılara yönelik araçlar üreten firmalara da bu alanda rakip olacaklarını söyleyerek özellikle Hindistan gibi gelişmekte olan ülke pazarlarına gireceklerini belirtti. Tahminimce bu araçların ülkemizdeki vergi durumları sebebi sonucu ortaya çıkan orta seviye arabaların bile üst seviye paralar gerektirmesi nedeniyle bizim ülkemizde de görebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0