Volkswagen’in CarPlay Destekli İlk Otomobili Piyasada

1
0
0
0
0
Alman otomobil devi Volkswagen, CarPlay sistemini destekleyen 2016 model ilk otomobili Golf R’ı showrooma çıkardı; devamı gelecek.
2016 yılında piyasaya sürülecek diğer modellerin pek çoğunda bu sistemin mevcut olacağını söyleyen Volkswagen yönetimi, Golf R’ın dahili CarPlay uygulaması barındıran ilk otomobilleri olduğunu belirtti.

Bu yeni bildirim ve eğlence sisteminin (İngilizler meseleyi infotainment diyerek çözmüş; Türkçe karşılığı yok) tüm araçları Volkswagen’in Car-Net şebekesine de bağlama imkanı sunduğunu ve hem sürücüler, hem de Volkswagen için yeni bir deneyim yaşattığını belirten yönetim, artık çok daha komplike ve daha yüksek kalitede hizmet verme imkanı da bulduklarını dile getirerek 2016 yılında tüm araçları için gerek opsiyonel, gerek dahili olarak bu hizmeti sunacaklarını belirtti.
Volkswagen’in Car-Net şebekesi ile birleşen CarPlay, Google’ın Android Auto hizmeti, çeşitli güvenlik özellikleri ve MirrorLink gibi hizmetlere de erişim ve bağlantı imkanı sunarak Volkwagen araçlarda çok daha kullanışlı hale geldiği söylenirken Car-Net platformuna erişimi olmayacak olan tek iki modelin Eos ve Touareg olduğu açıklandı. (Touareg güzeldi ya, tam da akıllanacak araç tipi var keratada)
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0