• Anasayfa
  • Otomobil
  • Volkswagen'ın Yeni Sistemi, Aracınızın Buzunu Telefonunuzu Kullanarak Eritmenizi Sağlıyor!

Volkswagen'ın Yeni Sistemi, Aracınızın Buzunu Telefonunuzu Kullanarak Eritmenizi Sağlıyor!

0
0
0
0
0
Volkswagen'ın Yeni Sistemi, Aracınızın Buzunu Telefonunuzu Kullanarak Eritmenizi Sağlıyor!
Volkswagen, aracınızın üzerindeki buzu telefon uygulamasını kullanarak eritmenizi sağlayabilecek bir sistem kullanmaya başladı.
Gelişen teknoloji ile araçlarımızın hızı artıyor, görünüşleri güzelleşiyor ve daha güvenli hale geliyorlar. Bu konulardaki gelişimler tabii ki iyi fakat bunların dışında, araç sahiplerine çok çektiren başka sorunlar da yok değil. Bu sorunlardan birisi, kış aylarında yaşanan ve özellikle soğuk iklimde yaşayan okuyucularımızın bileceği araç camının buzlanması.

Bu olay, çok fazla soğuyan havada bulunan nemin yoğunluğunda yaşanan artış ile birlikte alçalıp arabalar gibi açık alanda bulunan cisimlerin üzerine düşerek burda buz haline gelmesiyle oluşuyor. Yani anlayacağınız gibi her araç sahibinin yaşayabileceği bir olay. 
 

Volkswagen, bu sorunu yaşayan kullanıcılarına özel bir sistem geliştirmiş. Sistem araçlarda önceden de bulunan cam ısıtıcısının telefonla kontrol edilebilmesini kapsıyor. Sabah işe gitmek için kalktığınız zaman telefonunuz üzerinden Volkswagen'ın uygulamasına giriyorsunuz ve aracın cam ısıtıcısını açıyorsunuz. Böylece sizin hazırlanma işleminiz bitene kadar aracın camlarında bulunan buzdan eser kalmıyor.

Oldukça basit fakat o kadar da yararlı olan bu sistem, ilerleyen zamanlarda diğer markalar tarafından da kullanılmaya başlanacaktır. 

Kaynak: Volkswagen 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0