• Anasayfa
  • Otomobil
  • Volkswagen, Ocak 2016’dan İtibaren Tarihin En Büyük Geri Çağırmasına Başlayacak!

Volkswagen, Ocak 2016’dan İtibaren Tarihin En Büyük Geri Çağırmasına Başlayacak!

0
0
0
0
0
Son yılların otomobil dünyasındaki en ciddi skandalların yaşandığı Volkswagen, tarihteki en büyük geri çağırmalardan bir tanesini yapmaya başlayacak.
Geçtiğimiz ay içerisinde ortaya çıkan emisyon kriziyle birlikte milyarlarca dolar ceza ödemek zorunda kalacak olan ve bu kriz sebebiyle de piyasada 25 milyar dolar değer kaybı yaşayan Volkswagen, 2016 yılının Ocak ayından itibaren tarihin en büyük geri çağırma işlemlerinden bir tanesini başlatacak. Şirketin eski CEO’su Martin Winterkorn’un istifa etmesinden sonra yerine getirilen yeni CEO Mathhias Müller, şirketin tüm otomobilleri 2016 yılının sonuna kadar tamir edeceğini söyledi. Fakat bu tarihin şimdilik Avrupa’daki araçları kapsadığı, ABD’deki araçlar için farklı bir takvim belirleneceği söyleniyor.

Dünya üzerinde yaklaşık 11 milyon aracın bu durumdan etkilendiği ve içlerinden 500 bine yakın adedinin ABD sınırları içerisinde olduğu söyleniyor. Tüm bu sıkıntıların giderilmesi için araçlarda donanım gibi yazılım konusunda da köklü iyileştirmelerin yapılması gerekiyor.Şirketin ABD CEO’su Michael Horn’un müşterilerine gönderdiği mektupta derin üzüntü duyduğu ve özür dilediği söyleniyor. Bu geri çağırmanın şirkete küresel çaptaki maliyetinin 87 milyar dolar civarında olacağı belirtiliyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0