• Anasayfa
  • Otomobil
  • Volkswagen Türkiye'deki 323.977 Otomobili Geri Çağıracak!

Volkswagen Türkiye'deki 323.977 Otomobili Geri Çağıracak!

0
0
0
0
0
Otomobil dünyasını çalkalayan Volkswagen emisyon skandalı için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık VW ile anlaşarak 323.977 aracın geri çağrılacağını söyledi!
Dünya genelinde otomobil piyasasını sallayan ve "Emisyon skandalı" veya "Volkswagen skandalı" olarak adlandırılan sorun uzun süredir gündemi meşgul ediyor. Volkswagen markalı EA 189 dizel motora sahip olan araçlarda bir hile ile olması gerekenden çok daha fazla emisyon sorunu olmasına rağmen azmış gibi gösterilmesi ortaya çıkmasıyla büyük bir sorun ortaya çıkmıştı.

Daha sonra araçların geri çağrılacağı konusunda duyuru yapan Volkswagen için ülkemizdeki tek yetkili distribütör olan Doğuş Otomotiv şu an için ülkemizde bir geri çağrılma olmayacağı, ülkemizde gerekli standartları VW marka otomobillerin karşıladığını söylemişti. Ancak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından bugün gelen açıklamayla birçok aracın geri çağrılacağı duyuruldu!Bakan Işık tarafından gelen bilgiye göre EA 189 dizel motora sahip olan ve bu skandalda geçen Türkiye'de kullanılan toplamda 323.977 otomobilin geri çağrılacağını açıkladı. "Bu motora sahip olan otomobille gönüllü olarak geri çağrılacak ve teknik güncellemeleri yapılarak sahiplerine iade edilecek" diye bilgi veren Işık yapılacak olan teknik düzenlemelerinin ise Almanya ile aynı zamanlarda, yani 2016 yılının Ocak ayında Türkiye’de de gerçekleşeceğini belirtti.

Ayrıca bu sağlanan antlaşma gereği Volkswagen'in geri çağırmayı gönüllü olarak kabul etmesi nedeniyle herhangi bir cezai işlem yapılmayacağı da belirtiliyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0