VW California Almanya'da Satışa Çıktı

2
1
0
0
0
Alman otomobil üreticisi Volkswagen, T1 minibüsünün neslinin devamı olan Transporter'dan yeni bir hippi aracı yaptı. Almanya'da satışa sunulan aracın adı ise California.
O minik şirin 70'lerin Volkwagen minibüslerini hatırlarsınız. Hippilerin sembollerinden biridir o minibüsler. (Birde dürümcülerin ya da kokoreççilerin)

VW bu hippi minibüsünü alıp onu 21. yüzyıl teknolojileri ile donatmış. California adındaki araç günümüz kamp meraklılarına hitap ediyor. Tek eksisi ise sadece VW'in memleketi Almanya'da satışa sunulması.

Beach, Coast ve Ocean olmak üzere üç farklı donanım paketine sahip olan The Cali,  41.000 Euro'dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Bu fiyatı yedi kişilik bir otomobil ve beş yataklı motorlu bir ev olarak düşünürsek uygun olduğunu söyleyebiliriz. (Eğer maaşları Euro olarak alsaydık 40 Bin TL gibi fiyatları olurdu)

The Cali, dış görünüş olarak altıncı nesil Transporter'a tıpatıp benziyor. Bu iki araç arasındaki asıl fark California'nın tavanı. Yukarı doğru yükselen tavan iki kişinin rahatça yatabileceği bir yatak haline geliyor. Alt katta bulunan arka koltukları da yatak olabilen (Alman mühendisler ÇEKYAT konseptimizi çalmışlar) aracın içinde klasik kamp araçlarında bulunan ekipmanlar var.Kaputunun altında bulunan motorun hacmi şu anlık belli değil. Kesin bilgi ise bu motorun 201 beygir güç üreteceği. Maziye bakacak olursak eski nesil Caravelle'de kullanılan 2.0 litrelik 180 beygir gücündeki dizel motor seviyesinde bir motorun bu araçta yer alacağını söyleyebiliriz. DSG şanzıman opsiyonu bulunan The Cali, dört tekerlekten çekiş sistemine de sahip.Son dönemde otomobil firmaları bu tarz arabalara biraz daha özen göstermeye başladı diyebiliriz. Volkswagen'in bu atağı sayesinde kim bilir belki Mercedes'te Marco Polo adındaki konsept aracını satışa sunar. Peki ya siz böyle bir arabaya sahip olmak ister miydiniz? Lütfen cevaplarınızı bize yorum olarak atmayı unutmayın.

BONUS : MERCEDES BENZ MARCO POLO 

2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0