2016 Model VW Jetta GLI Görücüye Çıktı!

2
0
0
0
0
Volkswagen'in en çok tercih edilen otomobillerinden Jetta'nın spor versiyonu ortaya çıktı.
Son yıllarda ülkemize damga vuran marka hangisi diye sorarsanız, bu sorunun kesinlikle tek bir cevabı var : Volkswagen.

Görüntüsündeki o asillik ile son yıllarda en çok beğendiğim sedan otomobillerden biri olan VW Jetta geçtiğimiz yıl makyajlanmış ve daha bodur bir arka yüze sahip olmuştu.VW şimdi Golf GTI'ın abisi konumundaki Jetta GLI'yı görücüye çıkardı. Yenilenen ön ızgaranın bal peteği görünümü, Polo GTI ve Golf GTI modelleri ile benzerlik gösteriyor. Ön tamponda sis farlarının yanındaki hava kanalları neredeyse Golf GTI'ın aynısı. Fakat Golf GTI'a nazaran daha geniş bir ağız yapısına sahip olduğunu da belirtmek gerek. Arka tarafta ise değişen tek şey arka tampon. Burada bir üzüntümü dile getirmeliyim zira bir spoiler ile bu araba çok daha şık görünebilirdi.

Kaputunun altında bulunan ve Volkswagen grubu araçlardan aşina olduğumuz 2.0 litre TSI motor 210 beygir güç üretiyor. VW bu motoru 7 ileri DSG şanzıman ile taçlandırmış. 18 inç beş kollu yıldız jant tercih eden VW, Jetta GLI için özel olarak spor süspansiyonlar kullanmış.

Aracın içinde ise Car-Net bağlantılı VW'in yeni nesil MIB 2 eğlence bilgi sistemi en çok dikkat çeken yeniliklerden biri. Modelin doluluk oranına göre bu araca panoromik cam tavan, led stop grubu, Xenon far ve kör nokta uyarı sistemi gibi bir çok opsiyonel özellik ekleniyor. 1.4 litre 160 beygirlik en dolu modeli ülkemizde 80.000 TL'den satışta olan Jetta'nın GLI modelinin fiyatı şuan belli değil. Fakat tahminen söylemek gerekirse yaklaşık 150.000 TL gibi bir fiyat etiketine sahip olabilir.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0