• Anasayfa
  • Otomobil
  • Volkswagen’in Üretimi Durdurulan Efsane Minibüsü Geri Geliyor!

Volkswagen’in Üretimi Durdurulan Efsane Minibüsü Geri Geliyor!

5
2
1
0
0
Volkswagen’in heyet üyesi olan Dr. Heinz Jacob Neusser, Newy York’taki otomobil fuarında şirketin üretimi durdurulan hippi minibüsü T2’nin geri döneceğini belirtti.
Dünyanın en sevilen minibüs modellerinden olan VW T2’nin üretimi, ilk olarak 1950’li yıllarda Almanya’da başlamıştı. 1970 yılında ise Almanya’daki yeni güvenlik standartları sebebiyle minibüsün üretimi Brezilya’da devam etmiş. Burada 2013 yılına kadar üretilen aracın Brezilya’nın 2014 yılında ABS ve çoklu hava yastığı zorunluluğu içeren güvenli standartlarına uymadığı gerekçesiyle üretimi son bulmuş oldu. 

Bu konuyla ilgili Autocar’a konuşan Neusser, bu aracın önümüzdeki zamanlarda tekrar (hem de elektrikli) üretileceğini müjdeledi. Klasik Hippi-Van modelinin bazı özelliklerinin yeni modele taşınacağını belirten Neusser, bu özelliklerin geniş arka çıtalar, klasik kutu görünümü ve mümkün olduğunca küçük burun çıkıntısı olduğunu söyledi. Tabi herkesin beklentisi, eklenecek bu özelliklerin modelin orijinalliğini bozmadan karakteristik özelliklerini koruması. (Aşağıda, Brezilya’da üretilen son iki T2 modelini göreceksiniz.)Gelen haberler VW T2 hayranlarını muhakkak sevindirecektir fakat şöyle bir durum da bulunuyor: Elektrikli model tasarım aşamasında ve piyasaya sürülmesi üretim maliyetlerine bağlı olacak şekilde gelişecek. 

Bunun dışında şirketin 2001 Retro Microbus ve 2011 Bulli modellerini üretmeye devam etme gibi bir isteği bulunuyor fakat bu araçların T2’nin yerini tutacağını zannetmiyorum. Sonuç olarak şirketin ve son kullanıcıların bazı beklentileri bulunuyor. Bu ikisi güzel bir şekilde harmanlanırsa, hem şirketin hem de son kullanıcıların istekleri yerine gelmiş olacak. Zamanla göreceğiz.


5
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
2
1
0
0