• Anasayfa
  • Otomobil
  • Yarış Otomobilleriyle Kıyaslanabilecek Özelliklere Sahip 2017 BMW Alpina B7 xDrive !

Yarış Otomobilleriyle Kıyaslanabilecek Özelliklere Sahip 2017 BMW Alpina B7 xDrive !

0
0
0
0
0
BMW 7 serisinin yeni aracı olan 2017 BMW Alpina B7 xDrive modelini tanıttı. 600 beygir motor gücü olan araç, göründüğünden çok daha güçlü.
BMW'nin en ünlü araç serilerinden birisi olan 7 serisinin yeni modeli BMW Alpina B7 tanıtıldı. BMW'den görmeye alışık olmadığımız bir şekilde farklı bir araç parçası üreticisi olan Alpina ile birlikte çalışılarak üretilen Alpina B7, sakin ve şık görünümüne rağmen son derece güçlü bir motora sahip. 

BMW 750i xDrive modeli baz alınarak üretilen bu yeni araç modeli, basit bir şekilde BMW 750i xDrive'ın daha teknolojik, daha hızlı, daha konforlu ve tabii ki daha pahalı bir üst modeli. 4.4 litre twin-tubo V8 motora sahip olan araç, 600 beygir güce sahip olan bu motor sayesinde 0'dan 100 kilometre hıza sadece 3.6 saniye içerisinde çıkabiliyor. Aracın bu kadar hızlı bir şekilde 100 kilometre hıza ulaşabilmesi, otomatik olarak onun "süper araç" kategorisinde yer almasını sağlıyor. Beygir gücünde olduğu gibi tork değerinde de oldukça iyi bir performansa sahip olan V8 motor, 2,000 rpm devir sayısında 494 lb-ft (pound-foot değeri) güç üretebiliyor.Arabanın motorunun tam anlamıyla mükemmel olduğundan söz edebiliriz ancak Alpina mühendislerinin bu araba modelinde değiştirdikleri tek şey motor değil. Süspansiyon konusunda da bazı değişiklikler yapmış olan mühendisler, aracın önceki modelinde kullanılan süspansiyon teknolojisinin üzerine birşeyler koymuş. Araçta bulunan sürüş modlarına göre ayarlanabilen ve otomatik olarak değişen süspansiyon sistemi, aracın gövdesinin 2 cm alçalmasını sağlayabiliyor. Saatte 310 kilometre hıza ulaşabilen bu araç, Alpina mühendislerinin aerodinamik yapı değişiklikleri sayesinde bu hıza rahatça ulaşabiliyor. Toplamda 8 adet vitesi bulunan Alpina B7 xDrive, Eylül ayının başında satışa sunulacak. Aracın fiyatına dair açıklama yapılmadı ancak önceki modeli olan BMW 750i xDrive'ın 97,400 dolar fiyata sahip olduğunu düşünürsek bu modelin fiyatının 100.000'i aşacağını düşünebiliriz.

Kaynak: MotorAuthority 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0