Yarısı Legodan Oluşan Porsche

0
0
0
0
0
Herkesin hayalinde bir otomobile sahip olmak var. "Amerikan"cılar Ford Mustang'e, "Japon"cular Nissan GTR'a ve "Alman"cılar Porsche 911'e hastalar. Peki bu efsane arabalardan biri Legodan yapılsaydı?
Porsche 911. Tarihin en gözde spor otomobillerinden biri. Porsche 911 RSR ise 911'in Le Mans 24 Saat Yarışları için özel modifiye edilmiş modeli.

Bu haftasonu Le Mans'da Porsche, Lego severleri ve otomobil severleri bir araya getirecek arabasını gösterdi. Porsche 911 RSR'ın yarısı orijinal hali ile yarısı legodan yapılmış hali ile podyumdaydı. 380.000 blok legodan oluşan tasarım bu zamana kadar yapılmış en detaylı lego çalışması olarak gösteriliyor. Detayları örnek vermek gerekirse aracın ön kaputunun üzerindeki kaput kapakları bile legodan.İki taraf arasındaki tek fark Le Mans yarışçısının görüntüsünün daha pürüzsüz ve beyaz olması. Onun dışındaki tüm detaylar bozulmamış.Hatta aracın üzerindeki çizgiler ve reklamlar bile boyanmak yerine renkli legodan yapılmış. (Adamlar resmen uğraşmış)8- Bitlik Atari görüntüsü ile Michelin'in lastik adamı sizi selamlıyor.Eğer bu arabaya uzaktan baksanız çift renkli bir Porsche olarak düşünebilirsiniz. Yakından bile legoların köşelerinin belli olmadığını söylemek gerek.İşçilik o kadar detaylı olmuş ki, aracın kenarında ki "Porsche Intelligent Performance” yazısı kapı altına aynen konumlandırılmış.Lego olduğunu daha iyi anlamak için çamurlukların içine bakmak yeterli oluyor. Burada köşeler ortaya çıksada çok harika bir görüntü oluşturuyor.Çok garip bir duygu olduğunu itiraf etmeliyim. Belkide ilk defa bir Lego aracı kullanmak istedim. Aslında bu araç legodan da sayılmaz. Yarısı lego yapılan bir yarış arabası. Üstelik Porsche! Bir erkek daha ne ister ki.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0