Yeni BMW 7 Serisinde Kapılar LED Patika Sunacak

1
1
0
0
0
BMW'nin yeni 7 serisi, enteresan ancak görsel olarak son derece hoş bir özelliğe sahip; LED patika.
Otomobil teknolojisi süratle gelişmeye devam ederken, dev firmalar araçlarını birbirinden eşsiz özelliklerle donatmaya devam ediyor. Alman devi BMW'nin yeni 7 serisi araçlarına koyduğu özellik de son derece eşsiz ancak biraz garip.

Aracınızı karanlık bir yere park ettiğinizde güvenli bir şekilde araç kapınıza ulaşmak için yeni BMW 7 serilerinde ''LED halı'' özelliği bulunuyor. Tabi özelliğin resmi ismi bu şekilde değil ancak, aracın alt kısmında bulunan LED'ler size araç kapısına doğru uzanan, adeta halı görünümünde bir yol çıkartıyor, böylece aracı ya da araç kapısını bulurken zorlanmıyorsunuz.Aracın altında bulunan LED'ler yolculuk sırasında seken taşlar ya da benzeri şeylerden hasar görmesin diye de son derece eşsiz bir dizayn ile yerleştirilmiş. Üstelik bahsi geçen LED'ler bildiğimiz, standart LED'lerden çok daha farklı.

Tabi bu tarz bir özelliğin ne derece otomobil seçmede cezbedici unsur olduğu soru işareti. Yani şahsi görüşümü söylemem gerekirse, benzer sistem şu an çok rahatlıkla hemen hemen her araca uygulanabilir. Yine de teknolojinin bu denli imkan sunduğu ve her firmanın amansız bir mücadele içinde olduğu otomobil sektöründe bu tarz öncü ve enteresan şeyler görmek oldukça hoş.

Kaynak: Gizmodo
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0