Yepyeni ve Efsane Bir Tesla Geliyor!

0
0
0
0
0
Elon Musk büyük ihtimalle önümüzdeki hafta duyuracağı yepyeni bir Tesla aracından bahsedecek!
Günümüzde petrol sorunlarını fazlasıyla yaşamaktayız. Ülkemizdeki fiyatları bir kenara koyarsak savaşlara ve milyonlarca ölümlere sebep olan bu petrol, aynı zamanda araçlardan çıkardığı gazlar ile de dünyamızı kirletmekte. Buna dur diyebilecek kadar iddialı bir çıkış yapan Elon Musk ise, elektrikle çalışan Tesla araçları ile muhteşem bir iş başarmıştı.

Bundan 10 yıl öncesine gidecek olursak Çok Gizli Tesla Ana Planı şeklinde (Top Secret Tesla Masterplan) duyurduğu projesi ile Tesla Roadster olmuş ve spor araçlara bambaşka bir bakış açısı getirmişti.Ardından gelen Tesla Model S, Tesla Model X ve Tesla Model 3 ile bütçelere uygun modeller de üreten firma, şimdi yeniden Roadster gibi büyük bir adım atmaya hazırlanıyor. Şirketin CEO'su günümüzün en önemli girişimcilerinden biri olan Elon Musk'ın "Yeni 2. bir Çok Gizli Tesla Ana Planı üzerinde çalışıyoruz. Umarım bu haftanın sonlarında duyuracağız" diyerek Tesla tarafında hummalı bir çalışmanın olduğunun sinyalini verdi.
 

Büyük ihtimalle bu hafta sonu tanıtılacak olan şeyin Roadster gibi yenilikçi bir araç olacağı düşünülüyor. Tesla 2.0 gibi bir ada da sahip olabileceği söylenen aracın şahsen Masterplan olması sebebiyle Bugatti, LamborghiniKoenigsegg gibi araçlarla rahat kapışabilecek bir elektrikli aracı gelebileceğini düşünmekteyim.

Perşembe gününden sonra ve büyük ihtimalle hafta sonu gelecek duyuruyu merakla bekliyoruz. (İnsanın alacağı yok ama bekliyor işte)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0