Yerli Otomobil Bu Ay Görücüye Çıkıyor!

0
0
0
0
0
Merakla beklenen yerli otomobil konusunda önemli gelişmeler yaşanıyor. Yerli üretimimiz olacak ilk otomobillere bu ay içinde kavuşacağız.
Daha önceden pek çok haberini yaptığımız ve hakkında bilgiler verdiğimiz yerli otomobil projesinde artık sona gelindi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, farklı dört tip şeklinde piyasaya sürülecek olan otomobillerden binek modellerin bu ay içinde tanıtılacağını bildirdi.

Dört tip içinde bir diğer model olan SUV modeller konusunda da çalışmaların sürdüğünü belirten Bakan Işık, SUV'larda bulunan menzil uzatma kitine ilişkin bazı ek çalışmaların olduğunu, bu sebeple modelin tamamlanması ve tanıtımının Eylül ayını bulacağını söyledi. Hem bu ay, hem de planlandığı gibi gerçekleşirse Eylül ayında düzenlenecek tanıtımların ardından, 30-40 araçlık bir filonun hazırlanacağını ve her türlü testten sonra araçların seri üretime geçeceğini bildiren Işık, proje konusunda oldukça umutlu. Tabi teknoloji konusunda tek projemiz otomobil sektöründe değil. Benzer bir projeyi telefon sektöründe de yaptıklarını ve konuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü dile getiren Işık, sıfırdan bir telefon üretmek yerine donanım ve yazılım konusunda projeler oluşturmaya çalıştıklarını, şu anda 3 projenin donanımla, 5 projenin de yazılımla ilgili destek almaya hak kazandığını belirtti. Işık'a göre bu projede yani yerli telefon projesinde önem verilen şey öncelikle marka. Işık'ın konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde; ''telefonun tüm parçaları Türkiye'de üretilecek gibi bir gayemiz yok. Cep telefonu konusunda bizim için önemli olan marka oluşturmak. Onun dışındaki tüm işlemleri artık bir şekilde elde edebiliyorsunuz''.

Özellikle yerli araç projesi konusunda oldukça heyecanlıyız. Bakalım bu ay içinde tanıtılacağı bildirilen binek model, bekleneni karşılayabilecek mi?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0