• Anasayfa
  • Otomobil
  • Yerli Otomobil Istanbul Autoshow'da Kamuflajsız Olarak Görücüye Çıkacak

Yerli Otomobil Istanbul Autoshow'da Kamuflajsız Olarak Görücüye Çıkacak

1
0
0
0
0
İlk çıktığında kamuflajlı olmasıyla ve tasarımsal olarak Cadillac BLS'ye benzediği için fazlasıyla konuşulan yerli otomobil için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Istanbul Autoshow'da kamuflajsız olarak görebileceğimizi belirtti.
Türkiye'deki otomotiv sektöründe en çok konuşulan durum olan "Yerli Otomobil" için ortaya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından çıkarılan görüntüler fazlasıyla konuşulmuş, destekleyenler ve eleştirenler olmuştu.

Tasarım olarak Cadillac BLS'nin kullanıldığı araç bu sebeple fazlasıyla eleştiri oklarını çekmiş, ancak size bu durumun neden yaşandığını buradan da açıklamıştık. Şimdi ise Kanal 24'e bu konu hakkında bilgi veren Işık, yerli otomobilin 4 prototipi bulunduğuna değinerek, "Prototiplerin 3'ü hazırdı. Şimdi ​crossover yani halkın çok kullandığı tabirle jip dediğimiz prototipte, 22 Aralık'ta hazır olacak. O geldikten sonra üzerine TÜBİTAK'ın teknolojisi yükleniyor, sonra testler yapılıyor aslında çok uzun yoğun ve yorucu bir çalışma yapılıyor. Yine kamuflajlı olacak, hatları belli olmayacak. Asıl hatlar ne zaman belli olacak diye bir merak var, 2016'nın sonunda inşallah filo üretimini de yapmış olacağız. Önümüzdeki yılın sonunda da Allah ömür verirse, sağlıkla sıhhatle önümüzdeki zamanlarda belki filoyu göstermiş olursunuz" diye konuştu. Üretilecek ilk 30-40 araçlık filonun ülkemizdeki her türlü arazi şartlarında deneneceğini ve yoğun testlerden geçireceğini de belirten Işık, "Belki ilk defa sizinle paylaşıyorum, 2018 yılında İstanbul Autoshow'da araçları göreceğiz. Zannediyorum 2018'de örtüyü çekeriz. Hedefimiz, planımız 2018'in İstanbul Autoshow'da aracımızın tasarımıyla, teknolojisiyle tüketicimizin, halkımızın beğenisine sunulması. Yerli otomobili kamuflajsız, son haliyle orada görebiliriz. Güzel, uyumlu bir çalışma var inşallah 2016'nın sonunda filo 2018'de de aracın satışa hazır halini kamuflajsız olarak göreceğiz. Otomobil fuarını inşallah bu noktada fırsat olarak değerlendireceğiz." şeklinde araçların tüm dünyaya gösterilişinin 2018 yılında olacağını belirtmiş oldu. (Sıradaki Autoshow'un 2018'de yapılacağını da öğrenmiş olduk)

Aslına bakarsanız bu uzun bir süre gibi ancak en büyük artısı da tamamıyla hatasız hazır edilmesi için yeterli bir süre. Hem de ülkemizdeki otomotiv sektörünün dünyaya açılan kapısı olan uluslarası bir üne sahip Istanbul Autoshow'un yıldızı konumda olabilecek bu araçlar için merak devam ediyor. Yani güzel bir iş çıkabilir. Ama tabii fiyatlandırma da çok önemli olacak.Bunun yanı sıra jip türü aracın da 22'sinde hazır olmasını öğrendiğimize göre haftaya bununla ilgili kamuflajlı görsellerin içerdiği haberler de yapılacak gibi duruyor. Bakalım nasıl araçları ile önümüzdeki yıllarda "Yerli Otomobil" olarak kullanacağız.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0