• Anasayfa
  • Oyun
  • 16 Yaşındaki Çocuk, Dota 2 Turnuvası’nı Kazanarak Milyoner Oldu!

16 Yaşındaki Çocuk, Dota 2 Turnuvası’nı Kazanarak Milyoner Oldu!

0
0
0
0
0
Valve’ın organize ettiği The International Dota 2 Championships turnuvasını, Evil Geniuses ekip kazandı. Ekibin içerisinde 16 yaşında Pakistanlı bir çocuk da bulunuyor.
Valve’ın, ABD’nin Seattle şehrinde 3 ila 8 Ağustos tarihleri arasında düzenlediği The International Dota 2 Championships turnuvası, geçtiğimiz cumartesi günü tamamlandı. Her ne kadar güvenlik konusunda sıkıntılar yaşanmış olsa da oldukça heyecanlı geçen turnuva, binlerce kişi tarafından canlı olarak takip edildi. Sonuç olarak havuzda milyonlarca dolar ödülün bulunduğu turnuvanın galibi Evil Geniuses isimli takım oldu.

Ülkemizde de yeni yeni oluşmaya başlayan E-spor kültürünün en prestijli turnuvalarından olan Dota 2 turnuvası, 16 yaşındaki Pakistanlı Sumail "Suma1L" Hassan Syed isimli bir oyuncuyu da milyoner yaptı. Suma1L, kazandıkları turnuva sonunda 1.1 milyon dolarlık ödülün de sahibi oldu.Suma1L, Dota 2’nin kendisi için oyundan daha çok bir yaşam biçimi olduğunu ve bu oyunun hayatında çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Finalde CDEC’i 3-1 yenen Evil Geniuses ekibi, toplamda da 6.6 milyon dolarlık bir ödülün sahibi olmuş oldu.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0