• Anasayfa
  • Oyun
  • İptal Edilen ''1666: Amsterdam'' Oyununun Videosu

Yeni Assassin's Creed Olması Beklenirken İptal Edilen ''1666: Amsterdam'' Oyununun Videosu

1
0
0
0
0
Gerek konusu, gerekse oynanışı ile son zamanların en iyi oyunları arasına girme potansiyeli olan, ancak iptal edilmesi ile büyük hayal kırıklığı yaratan 1666: Amsterdam oyununun oynanış videosu gün yüzüne çıktı.
2013 yılında oyun sektörünün en sağlam oyun geliştici firmalarından olan Ubisoft tarafından satın alanına ve bir dönemin efsanesi THQ'nun en büyük stüdyosu olma özelliğini taşıyan THQ Montreal, birkaç sene önce oyun sektörüne damgasını vurabilecek bir oyun üzerinde çalışıyordu; 1666: Amsterdam.

Oyundan beklenti o kadar fazlaydı ki, ''yeni Assassin's Creed'' olarak anılmaya başlanmış, hatta Assassin's Creed'i tahtından edeceği söylenmişti. -Adından da anlaşılacağı üzere- Amsterdam'da geçen ve oyunun ana karakteriyle çeşitli hayvanları kontrol edebildiğiniz 1666, gerek görsel olarak, gerekse oynanış olarak da Assassin's Creed'i ciddi şekilde andırıyordu.İlk olarak 2012'de adından söz ettiren oyun, o dönemlerde Xbox 360 ve PS3 için geliştirilmekteydi. Hatta sonrasında Xbox One ve PS4 versiyonları ve olası devam serisi oyunları da gündemdeydi. Ancak 2013 yılında THQ Montreal'i satın alan Ubisoft hem oyunun haklarına sahip oldu, hem de oyunun o dönem için fişini çekti. Şimdi ise oyunun yaratıcısı Patrice Desilets, ilk kez 1666'nın oynanış videosunu gün yüzüne çıkardı.
 
Gördüğünüz gibi oyun sanki bir Assassin's Creed versiyonuymuş gibi durmakta ve hayvanları kontrol ederek bir şeyler yapma olayı oldukça enteresan olabilirdi. 

Aslnda ''olabilirdi'' demek yerine ''olabilir''i kullanırsak daha mantıklı olur. Zira bu haftanın başında oyunun yaratıcısı Desilets, Ubisoft ile yaptığı anlaşma sonucu 1666'nın bütün haklarına yeniden sahip oldu. 

Desilets, şu anda Kanada merkezli oyun stüdyosu Panache Digital Games'in başında ve ''1666: Amsterdam'' haklarını geri alması, küçük bir ihtimal de olsa oyunu yeniden görebileceğimiz anlamına geliyor. 

Kaynak: GameSpot
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0