• Anasayfa
  • Oyun
  • 1987 Yılı Yapımı Nintendo Oyununa 100 Bin Dolar Ödediler

1987 Yılı Yapımı Nintendo Oyununa 100 Bin Dolar Ödediler

0
0
0
0
0
1987 Yılı Yapımı Nintendo Oyununa 100 Bin Dolar Ödediler
​Nintendo, oyunseverlerin kalbinde her zaman ayrı bir yerdedir. Bunun en güzel örneklerinden birisini e-Bay’de gerçekleştirilen açık arttırmada yaşadık.
Nintendo, oyunseverlerin kalbinde her zaman ayrı bir yerdedir. Bunun en güzel örneklerinden birisini e-Bay’de gerçekleştirilen açık arttırmada yaşadık.

1987 yılında yapılan Family Fun Fitness: Stadium Events isimli oyunun paketten açılmamış ve ABD’deki Video Oyun Yönetimi tarafından lisanslanmış olması, oyunun değerini arttıran önemli detaylar olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun, piyasadaki en az kopyaya sahip olması da cabası.

Bu oyunu hatırlayacak olursak, paketten çıkan özel aparatlar sayesinde evde aile boyu spor yapılabiliyordu. Mesela cihaza bağlanan bir pad sayesinde, doğru yerlere basarak oyundaki hareketler taklit edilebiliyordu. Oyunu, bugünkü “Guitar Hero”ya benzetebiliriz.

Oyunun e-Bay’de kutusu açık olmasına rağmen 400 pound gibi yüksek fiyatlara sayıldığını belirtelim. Oyunun daha paketi açılmamış olanının 100 bin dolara zengin bir koleksiyoncu tarafından satın alındığı tahmin ediliyor. Yaklaşık 5 bin dolardan satışa sunulan oyun, bir hafta içinde 100 bin dolar değerine ulaştı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0