• Anasayfa
  • Oyun
  • 20 Yıldır Oyun Konsolunu Kapatmayan Çılgın Adam

20 Yıldır Oyun Konsolunu Kapatmayan Çılgın Adam

0
0
0
0
0
''Gece geç saatlere kadar bilgisayarın/oyun konsolunun başındayım, resmen cihazı kapatmıyorum'' diyenlerden iseniz, bu habere bir göz atın derim.
Oyun severler için bilgisayar her ne kadar önemli ise de oyun konsollarının yeri bambaşkadır. Hele ki oyun konsoları konusunda güzel bir geçmişe sahipsek. Bildiğiniz gibi bilgisayarlar evlerimize girmeden önce saatlerimizi atariler başında geçirirdik. Aslında günümüzün oyun konsollarına baktığımda da gözüme hala o eski atariler gelmiyor değil.

Hatta çoğu kişinin atari sevdası devam etmektedir (mesela benim evimde hala atari var, ara ara Mario reisle prenses kurtarıyoruz). İşte bu sevdayı ciddi boyutta  yaşayan bir arkadaş, 20 yıldır inanılmaz birşey yapıyor.Super Famicom
yani bizlerin Super Nintendo (SNES) olarak bildiği oyun konsoluna sahip olan Wanikun adlı Twitter kullanıcısı, geçtiğimiz günlerde paylaştığı tweet ile gerçekten hepimizi şaşırttı. Oyun konsolu ile ''Umihara Kawase'' adlı bir oyun oynayan Wanikun, oyunu o kadar beğenmiş ki, cihazın kaydettiği verileri kaybetmemek için konsolu hiç kapatmamış. Hem de 20 yıl boyunca!
 

SNES gibi oyun konsollarında elektrik bağlantısı kesilmediği sürece oyunun dosyaları kayıtlı olarak kalabiliyor. Ancak dediğimiz gibi bu işlemin uzun soluklu gerçekleşmesi için konsolun elektrik bağlantısı kesilmememi. Bunu bilen Wanikun da oyunu çok sevmiş olacak ki konsolun elektrik bağlantısını 20 sene boyunca kesmemiş. 

180,000 saattir oyun konsolunun açık olduğunu belirten Wanikun, tam süre olarak da 20 sene, 6 ay, 2 hafta, 3 gün ve 8 saat gibi inanılmaz bir süreden bahsetmekte. Bu rekorun gelmesini sağlayan Umihara Kawase adlı oyun, Aralık 1994 yılında piyasaya sürülmüş ve Wanikun'un dediğine göre oyunu edinen ilk isimlerden biri de oymuş.
 
Gece 2'ye ya da 3'e kadar atari oynayınca uykusundan kalkan anne ya da babanın adaptöre uyguladığı sabotajlar sonucu zar zor geldiği bölümlere bir daha gelemeyen biri olarak Wanikun'u tebrik ediyorum. Bu tarz bir manyaklığın elektrik faturasına olan öpücüğü de nasıl olur diye düşünmeden edemiyorum.

Kaynak: Mirror
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0