• Anasayfa
  • Oyun
  • 2014 Yılı İçerisinde Oynanması Gereken 5 Oyun

2014 Yılı İçerisinde Oynanması Gereken 5 Oyun

0
0
0
0
0
Senelerdir oyun dünyasını takip eden bir birey olarak, geçirdiğimiz ve geçireceğimiz 6 ayın oyun dünyası için altın nitelikte olduğunu söyleyerek yazıma başlamak istiyorum.
Senelerdir oyun dünyasını takip eden bir birey olarak, geçirdiğimiz ve geçireceğimiz 6 ayın oyun dünyası için altın nitelikte olduğunu söyleyerek yazıma başlamak istiyorum.

Bulunduğumuz çağdan ve teknolojinin hızını alamamasından dolayı, her yeni çıkan oyunda Next-Gen(Yeni Nesil) tabiri kullanılır oldu. Her sene olduğu gibi bu Kasım ayı da çalkantılı geçti, yeni çıkan oyunların olduğu ve çıkacak oyunların haber verildiği şu dönemde heyecanlanmamak pek bir zor. Daha fazla laf kalabalığı yapmadan ilk oyunumuzla devam etmek istiyorum.
 

 Assassin's Creed Unity

Yazıma bu oyun ile başlama nedenim aslında biraz kişisel nedenlerden kaynaklanıyor. Benim gibi Assassin's Creed serisini en başından beri takip eden biri, bu nedeni tahmin etmekte zorlanmayacaktır.

AC2 ile başlayan Ezio Auditore Da Firenze serüvenimizin 3 oyun ardından son bulması, daha sonra çıkan AC3 ve AC Black Flag ile bize aynı hikaye akıcılığını özletmişti. Bunun farkına varan, Ezio efsanesinin baş yaratıcılarından olan Ubisoft'un Montreal ofisi bu olaya bir dur diyerek AC Unity'nin çıkışını yaptı. Bu oyunu ilk sıraya koyma nedenim tam olarak da bu!

Grafik, senaryo ve yeni nesil fizik motoruyla bizi etkileyen AC Unity biraz bug'lı olarak oynanışa sunulmuş olsa da, gelecek yamalar ile bunun düzeltileceğini varsayıp, birinci sırayı Assassin's Creed Unity'e veriyorum.


 

 Overwatch

Yine Blizzard ve yine bizi şaşırtan bir yenilik.
Her telden çalan Blizzard, bu kez de TPS tarzı bir oyuna damgasını vurdu. Her çıkardığı oyun olay olan, dillerden düşmeyen ve neredeyse bağımlılık derecesine ulaşan Blizzard, farklı kitlelere hitap ederek daha fazla oyuncu çekmeyi hedefliyor, bu kesin. Henüz yeni duyurulduğu için hakkında söylenebilecek pek birşey yok, ama Blizzard bu, geniş çaplı bir oyun ve "olay" olacağı şimdiden görülebiliyor.Büyük ilgi gören ve Team Fortress'a benzetilen Overwatch'ın daha çok tartışılacağı aşikâr.
 
 

 Ryse : Son of Rome

Crytek ve Microsoft işbirliğiyle 22 Kasım 2013 tarihinde XBox ONE, 10 Ekim 2014 tarihinde de Windows için çıkış yapmış olan Ryse : Son of Rome, maalesef Playstation için paylaşılmadı.

Çıkışından hemen sonra unutulmaya yüz tutan, fizik motoru ve grafikleri dolayısıyla her daim aklımın bir köşesinde bulundurduğum oyunlardan biridir. XBox ONE'a gelen tepkilerden kaynaklanan bir şey aslında bu, Türkiye için yeterli desteği olmayan ve fahiş fiyatlarla pazara sunulan bir konsolu kimse tercih etmeyecektir tabiki. XBox ONE'ı çözüm olarak görmeyenler, PC için mevcut olan bu oyunu mutlaka denemeniz gerektiğine inanıyorum.
 
 

 Destiny

HALO'nun yaratıcısı Bungie, ve Activision'ın işbirliğinde 9 Ekim 2014 tarihinde çıkışı yapılan Destiny, nadir MMORPG-FPS'lerden biri olup sadece bu özelliğiyle bile gündeme damgasını vurmuştur.

Büyük umutlarla oynanılmaya başlanılsa da, oyundaki sınırların oyuncuları rahatsız ettiği gerçeği Destiny'nin "Kader"'ini pek de iyi yönde etkilemiyor. Böyle büyük bir ivmeyle satış yapan, oynayanların oynayamayanlara hava atacak derecede üzerine titrenilen bu oyunun, sınırları ve bugları, oyuncularını çok üzdü.
Yamalarla çözülür böyle şeyler diyip, tüm konsollarda çıkış yaptığını hatırlatarak, oynamadan geçmemenizi tavsiye ediyor ve yazıma devam ediyorum.
 

 

 Tom Clancy's The Division

E3 2013'te duyurulan ve çıkış tarihi 2015'e ertelenerek yazık edilen, tıpkı Ryse: Son of Rome gibi unutulmaya yüz tutan bir oyunla karşı karşıyayız. Ubisoft'un 3 ayrı ofisinin (Massive, Reflections ve Red Storm) birlikte çalışıp ortaya çıkardığı, ya da çıkarmaya çalıştığı, bu ürünü duyurulduğu günden beri unutamayan, sıkıntıdan yatak yorgan kemirmeye başlamış olan tanıdıklarım var ne yazık ki.

The Division'ın Next-Gen olarak dile getirilmesinin haklı nedenleri var. Tüm platformlarda oynanabilecek olan The Division, tabletlerden de oyuna, bir oyuncunun çağırdığı Drone(insansın hava aracı) olarak katılabilecek. Bu kadar geniş çaplı bir oyunun yapımı 2 sene sürer miydi, bilemiyoruz, ama hakkını vereceği kesin!
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0