2014 Yılının En İyi Online Oyunları

10
2
1
0
0
2014 yılının sonuna geldik. Diğer yıllara göre oyun dünyası, en iyi çağını yaşadı desek yeridir. Yüzlerce oyun aktif olurken, bunların bazıları ayakta durmayı başarırken, bazıları da kapanarak aramızdan ayrıldı.
2014 yılının sonuna geldik. Diğer yıllara göre oyun dünyası, en iyi çağını yaşadı desek yeridir. Yüzlerce oyun aktif olurken, bunların bazıları ayakta durmayı başarırken, bazıları da kapanarak aramızdan ayrıldı. Özellikle League of Legends ve S.K.I.L.L Special Force 2 oyunlarının 2014 yılına damga vurduğunu söylemek isteriz. İki oyunun dışında bir çok oyun yükselişe geçerek oyunculara kaliteli bir deneyim yaşatmayı başardı. Hepsini sizler için tek bir yazıda birleştirdik. Bize güvenin çok iyi bir liste oldu. Listedeki oyunları karışık olarak listeledik. Bu sayede sizlerin notları daha değerli olup hangi oyunun daha çok oynanıldığı ortaya çıkacak. Beğendiğiniz oyunları yorum olarak yazmayı unutmayın.

Drakensang


3D olarak hazırlanmış olmasına rağmen tarayıcı tabanlı olarak oynanılan bir oyun olan Drakensang, kesinlikle tarayıcı tabanlı olarak oynanılan en iyi oyun. İndirmeden oyun oynamak istiyorsanız, bu oyun tam size göre.

Drakensang Oynamak İçin Tıklayın

Mitoloji Online


37 Games'in yayıncılığını yaptığı oyunlardan birisi olan Mitoloji online, tarayıcı tabanlı olarak oynanılıyor olması ile oyuncuları içerisine çekmeyi başardı. Yükselişinin ardından yapılan etkinlikler ve akıllıca strateji, oyuncu sayısını arttırdı.

Mitoloji Online Oynamak İçin Tıklayın

Aion Online


NCsoft tarafından geliştirilen Aion, yıllardır oyuncularına kaliteli bir oyun deneyimi yaşatmaktadır. Oyunda genel olarak karakterinizi güçlendirip seviyesini arttırmaya çalışıyorsunuz.

Aion Online Oynamak İçin Tıklayın

Goal United


Futbolun çok konuşulduğu ülkemizde, bu türde oyunların sevilmemesi gibi bir durum yok. Bu yüzden de Türkçe olarak hazırlanan Goal United oyunu büyük ilgi görüp binlerce kişi tarafından oynanılıyor. Oyunun görüldüğü kadar basit olmadığını hatırlatalım.

Goal United Oynamak İçin Tıklayın.

The Monkey King


2014 yılının enleri listesinde son sıraya geldik. R2games tarafından geliştirilen oyun, tarayıcı tabanlı olarak oynanılıp Türkçe geliştirilmiş olması ile ilgi görmeyi başarıyor.

The Monkey King Oynamak İçin Tıklayın

Travian


Strateji türünde hazırlanan Travian, oyuncularına kendi köylerini kurarak düşmanlarına karşı stratejik savaş vermeyi sağlıyor. 2014 yılında büyük değişikliğe giden oyun, grafik olarak daha da güzelleştirildi.

Travian Oynamak İçin Tıklayın


Rail Nation


Belki de günümüzün en farklı oyunu Rail Nation'dur. Travian Games tarafından geliştirilen oyun, sizi trenlerin etkileyici dünyasına davet ediyor.

Rail Nation Oynamak İçin Tıklayın

OGame


2014 yılında en çok konuşulan tarayıcı tabanlı oyunlardan birisi de OGame'dir. Bu oyunda bizlere verilen uzay gemisi ile uzay boşluğundaki savaşlara katılıp düşmanları bozguna uğratmaya çalışıyoruz. Stratejinin yanı sıra, oyunda şans unsurunun da yanınızda olması gerekiyor.

OGame Oynamak İçin Tıklayın

Empire Universe


Geliştiricisi ve yayıncısı Looki Games olan Empire Universe 3 oyunu, Travian ve İkariam gibi strateji türündeki oyunlara benziyor. Türkçe oluşu ile ülkemizdeki strateji tutkunu oyuncuları üzerine çekmeyi başarıyor.

Empire Universe Oynamak İçin Tıklayın

Metin 2


Efsaneleşmiş oyunlardan birisi olan Metin 2, halen dim dik ayakta durarak binlerce kişi tarafından oynanılıyor. Yeni gelen güncellemelerle beraber oyunun daha keyifli bir hal aldığını öğrendik.

Metin 2 Oynamak İçin Tıklayın

4Story


Iberia'nın birbirine düşman iki krallığı bu oyun aracılığı ile karşı karşıya geliyor. Bu iki krallık Derion ve Valirian'dır. Sizde bu iki krallıktan birini seçip bu büyük savaşın içindeki yerinizi alıyorsunuz.

4Story Oynamak İçin Tıklayın

Dark Orbit


Son zamanlarda ismini en fazla duyduğumuz online oyun olan DarkOrbit, tarayıcı tarafından oynanılıp Türkçe oluşu ile Türk oyuncularını etkilemeyi başarıyor. Oyunun son zamanlarında çıkan reklamlarında uzaylı lakabı ile tanınan Mustafa Topaloğlu'nu görmek mümkün.

Dark Orbit Oynamak İçin Tıklayın

İkariam


Online strateji türünde oyun olan Ikariam, kendi imparatorluğunuzu kurup düşman imparatorluklarla savaşmanızı sağlıyor. Oyunun oldukça popüler olduğunu söylemek gerek. Strateji konusunda kendinize güveniyorsanız, ilk olarak İkariam'ı denemenizi öneririz.

İkariam Oynamak İçin Tıklayın


Swordsman


Perfect World
tarafından yayınlanan oyun, antik Çin dönemini konu alan aksiyon türünde MMORPG oyunudur. Oyunun 17 GB gibi büyük bir boyutu var. 17 GB dosyayı indirmeyi göze alırsanız, kaliteli bir oyuna başlamış olacak ve Swordsman'ın yolundan geçerek kendinizi sınayacaksınız.

Swordsman Oynamak İçin Tıklayın

Pirate Storm


Bigpoint'in yeni tarayıcı oyunu olan Pirate Storm, sizi uçsuz bucaksız tehlikelerle dolu bir okyanusa davet ediyor. Dalının en iyi oyunlarından birisi olduğunu hatırlatmak isteriz.

Pirate Storm Oynamak İçin Tıklayın

The Sword of Angels


Tarayıcı tabanlı olarak oynanılıyor olması en büyük avantajı olan The Sword of Angels, genel olarak Legend online ve Wartune gibi oyunlara benziyor. Oyun Türkçe olduğu için adaptasyon sorunu yaşamayacağınızı düşünüyoruz.

The Sword of Angels Oynamak İçin Tıklayın

S.K.I.L.L Special Force 2


Counter Strike oyunu gibi çok başarılı olan ve oyunculara aynı heyecan yaşatan bu oyunda, kendi takımınızı oluşturabilir veya online odalara katılarak düşmanlara karşı savaş verebilirsiniz. Bu oyun kesinlikle 2014 yılının en iyileri arasında ilk 3'e girmeyi başarır.

World of Warplanes


World of Warplanes 
oyunu da, World of Tanks gibi Wargaming - Persha Studio iş birliği ile hazırlanmıştır. Oyundaki savaşlar 2. dünya savaşı döneminde geçmektedir. Amerika, Japonya, Sovyetler Birliği ve Almanya olmak üzere 4 farklı ülkeye ait savaş uçakları var. Bu oyunun da indirme boyutu 6 GB'dır. Karada tank ile savaşamıyorum diyorsanız, bir de şansınızı havada deneyin deriz.

March to Rome


March to Rome, sizleri eski zamandaki savaşlara götürüyor. Bu savaşlar Travian ve İkariam'dan daha kaliteli kurgulanıp oyunculara sunulmuş. Oyunun İngilizce oluşu biraz Türk oyuncuları kendisinden uzaklaştırmasına neden oluyor.

League of Legends


2014 yılının Neverwinter ile beraber en başarılı oyunu şüphesiz ki League of Legends (LOL)'dür. Dota 2 benzetmesine rağmen, oyun yükselişine devam ediyor. İlerleyen yıllarda da durum böyle olarak gibi gözüküyor.

World of Warcraft


MMORPG oyunlarının babası olan ve çok konuşulan World of Warcraft, büyük boyutu ve ücretli olmasına rağmen binlerce kişi tarafından oynanılıyor. Her yıl olduğu gibi, bu yılda üst sıralarda yer almayı başardı.

Guild Wars 2


NCsoft'un büyük beğeni toplayan oyunlarından birisi olan Guild Wars 2, yeni sınıf ve farklı özellikleri ile üyelerine keyifli vakit geçirtiyor. 2014 yılının başarılı oyunlarından birisi olduğunu söylemek isteriz.

Dota 2


Valve'nin yapımcılığını üstlendiği Dota 2, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de büyük ilgi görüyor. Oyun 2014 yılının en çok oynanılan oyunlarından biridir. Steam üzerinden oyunu indirip oynayabilirsiniz. 

Wildstar


NCSoft'un yaptığı başarılı oyunlardan birisi olan Wildstar, uzay tabanlı bir oyun olup sizleri uzayın ürkütücü gezegenine götürüyor.


Might & Magic Heroes Online


Tarayıcınız üzerinden hiç bir indirme yapmadan oynayabileceğiniz oyunda, Legend Online keyfinde bir oyun sizleri bekliyor. Rakiplerinizle sıra ile saldırılar gerçekleştirip savaşta başarılı olmaya çalışıyorsunuz. Oyunda kahramanın yanı sıra, şehir ve ordularınızı da güçlendirebiliyorsunuz.

Neverwinter Rise of Tiamat


Dönemin en çok konuşulan oyunu olan Neverwinter, Knight ve Metin 2 gibi oyunlardan kaliteli görselleri ile sıyrılmayı başardı. 2013 yılının en çok oynanılan oyunu olduğunu da hatırlatmak istedik.

Neverwinter Rise of Tiamat Oynamak İçin Tıklayın

ShadowBound


Ülkemize getirdiği başarılı oyunlarla tanınan R2games, kısa süre önce tarayıcı tabanlı olarak oynanan Shadowbound oyununu tanıttı. Oyunun Türkçe ve tarayıcı tabanlı olarak oynanılıyor olması en büyük iki özelliğidir. 2014 yılının da en popüler tarayıcı tabanlı oyunlarından biri olduğunu hatırlatmak isteriz.

Shadowbound Oynamak İçin Tıklayın

Dragon Heart


Mira Game tarafından free2play olarak yayınlanan Dragon Heart, sizleri Orta Çağ döneminde gelişen savaşlara götürüyor. Heyecan dolu bir MMORPG oyunu deneyimi yaşamak istiyorsanız, bu oyuna göz atmanızı söylemek isteriz.

Heroes of the Banner


Heroes of the Banner tarayıcı üzerinden oynanılan aksiyon türünde oyundur. Oldukça fazla takipçisi olan oyunun en büyük avantajı hiç bir indirme gerekmeden oynanılıyor olmasıdır.

Heroes of the Banner Oynamak İçin Tıklayın

Neverwinter Tyranny of Dragons


Dönemin en çok konuşulan oyunu olan Neverwinter, Knight ve Metin 2 gibi oyunlardan kaliteli görselleri ile sıyrılmayı başardı. 2013 yılının en çok oynanılan oyunu olduğunu da hatırlatmak istedik.

Neverwinter Tyranny of Dragons Oynamak İçin Tıklayın

League of Legends

2014 yılının Neverwinter ile beraber en başarılı oyunu şüphesiz ki League of Legends (LOL)'dür. Dota 2 benzetmesine rağmen, oyun yükselişine devam ediyor. İlerleyen yıllarda da durum böyle olarak gibi gözüküyor.

League of Legends Oynamak İçin Tıklayın


Wind of Luck


Genel olarak deniz savaşlarının anlatıldığı bir oyun olan Wind of Luck, kendi ittifakınızı kurup düşmanlarınıza karşı büyük bir savaş vermenize de olanak sağlamaktadır. Kategorisinin en iyilerinden birisi olduğunu ve indirme boyutunun çok ufak olduğunu hatırlatmak isteriz.

Wind of Luck Oynamak İçin Tıklayın

Siege Lord


Siege Lord, tarayıcı tabanlı olarak oynanabilen strateji oyunlarından biridir. Oyunun İngilizce oluşu en büyük dezavantajlarından biridir.

Siege Lord Oynamak İçin Tıklayın

War Thunder


2014 yılının en popüler oyunları listesinin sonuna doğru geliyoruz. Listede yer alan oyunlardan birisi de War Thunder. Grafiklerinin çok iyi olduğu oyunda, online olarak uçak kullanıyorsunuz.

War Thunder Oynamak İçin Tıklayın

Legend Online


Dünyada büyük oynanma rakamlarına kısa sürede ulaşmayı başaran Legend online, sonrasında Oasıs Games tarafından ülkemize getirildi. Tarayıcı tabanlı ve tamamen Türkçe oluşu oyunun en büyük avantalarındandır.

Legend Online Oynamak İçin Tıklayın

SeaFight

Tarayıcı üzerinden oynanılıp Türkçe dil desteği ile oyuncuların karşısına çıkan Seafight, sizleri kaptan olma ve düşmanlara karşı büyük bir savaş verme imkanı veriyor. Kendi dalının en iyi oyunu.

Sea Fight Oynamak İçin Tıklayın

World of Tanks


Günümüzün en büyük boyutlu oyunlarından birisi olan World of Tanks, Avrupa'da bir çok ödüle laik görülmüştür. Aksiyon ve Savaş türünde hazırlanan bu oyunun 6GB'lık büyük dosya boyutu olduğunu hatırlatmak isteriz.

World of Tanks Oynamak İçin Tıklayın

Bleach Online


GoGames tarafından geliştirip yayınlanan Macera/Savaş türünde bir oyun olan Bleach Online, daha çok animeyi takip eden oyuncular tarafından oynanmaktadır. Ülkemizde çok popüler bir oyun değil.

Bleach Online Oynamak İçin Tıklayın


Infinite Crisis


DC Comics tarafından hazırlanan ve yüksek boyutu ile dikkatleri üzerine çene Infinite Crisis, sizlere süper kahraman olma ve düşmanlara karşı büyük bir savaş verme imkanı tanıyor. Hayal edebileceğiniz bir çok süper kahramanı bu oyunda bulabilirsiniz. En son olarak yüksek boyutuna rağmen oyunun binlerce indirme alıp büyük ilgi gördüğünü hatırlatmak isteriz.

Infinite Crisis Oynamak İçin Tıklayın
 
10
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
10
2
1
0
0