2015'in Merakla Beklenen 15 Oyunu

0
0
0
0
0
2015'in merakla beklenen oyunlarından öne çıkan 15 tanesini yazdık.
Teknoloji arttıkça, her sektör bu işin ekmeğini yemekte. Özellikle yeni oyun konsolları, yeni oyun platformları gelişmekte ve oyun keyfimiz oldukça yukarı seviyelere çıkmakta. 

Son olarak oyun konsolu devi PlayStation 4 ve Xbox One kıyasıya bir mücadele içine girmiş durumda iken, bir hamlede ''Steam Machines'' cihazları ile Valve'den gelmişti. Sanal gerçeklik gözlükleri olsun, daha farklı platformlar olsun, gün geçtikçe oyun oynama düzeyimiz, keyfimiz artmakta.

Tabi bu artışın tek sebebi oyun konsolları değil. Oyun sektörü de büyük bir çıkışta. Gerçekçilik, oyun keyfi, hikaye kalitesi tarzı şeyler de oyun sektöründe inanılmaz bir artışta.

Bizde Webtekno olarak 2015 yılında çıkması merakla beklenen oyunlardan, en dikkat çeken 15 tanesini yazdık. 

İşte karşınızda 2015'in merakla beklenen 15 oyunu;
 

 Mortal KombatMortal Kombat X, şimdiye kadar ki en iyi oyun deneyimini yakalamak adına, bütün yenilikleriyle birlikte gelişmiş sinematik sunumunu ortaya koyuyor. Yeni geliştirilen online platformunda oyuncular birbirlerine karşı savaşabilecek. Oyunun yapımcıları bu online platformla birlikte oyunun sürekliliğini sağlamayı amaçlamışlar. Çıkış tarihi: 14 Nisan 2015

 

 Assasin's Creed VictoryAssasin's Creed'in yeni oyunu, Viktorya Londrası çağında geçiyor. Ezio ile birlikte görmeye başladığımız çağımıza yakın teknolojik silah ve ekipmanlar, oyunun tarihte ilerlemesiyle birlikte artıyor. Oyun 2015'in sonuna doğru çıkacak.

 

 Final Fantasy XVAsıl adı Final Fantasy Versus XIII olan oyun tüm zamanların efsaneleşmiş, en iyi oyunlarından biri.Yeni versiyonu E3 Expo da duyurulan Final Fantasy'in şimdilik sadece yeni nesil konsollara çıkartılması planlanıyor. Çıkış tarihi kesin olarak bilinmemekte.

 

 Star Wars: BattlefrontBattlefront serisinin 3. oyunu olan oyun, Frosbite 3 motoru ile yapılmış. Duyurulduğu zaman pek beklediği tepkiyi alamasa da sonrasında yapılan tanıtımları ile diğer oyunların gölgesinde kalmayacak gibi durmakta. Oyun birkaç ay içinde çıkmış olacak.

 

 Tom Clancy's The Division'' Tom Clancy's ''adının geçtiği yerde hepimiz ajan oyunları bekliyoruz. Fakat yeni oyununda da, son oyunlarındaki artan çatışma ve azalan gizliliğin etkileri var. Yeni oyunda New York şehrine yayılan bir virüs ile karşı karşıyayız. Bir yandan virüsün etkileri ile savaşacak, diğer yandan da bu virüsün arkasındaki isimleri bulmaya çalışacağız. Çıkış tarihi henüz bilinmiyor.

 

 ​The Witcher 3: Wild HuntSerinin diğer oyunları gibi kahramanımız Geralt'ı konu alan oyun, İmparatorluk'un Kuzey Krallıkları'na saldırmasını konu alıyor. Oyunun verilen kararlara göre şekillenebilmesi ve 3 farklı şekilde bitebilmesiyle birlikte, oyun içi yenilikleri (kahramanımızın sakalının uzaması gibi) open-world tarzı oyun sevenleri heyecanlandırmakta. Çıkış tarihi: 19 Mayıs 2015

 

 Metal Gear Solid V: The Phantom PainSerinin sahip olduğu hikayenin devamı niteliğinde olan yeni oyun, open-world şeklinde karşımıza çıkacak. Çıkış tarihi: 1 Eylül 2015

 

 Batman: Arkham KnightTürünün en iyi oyunlarından sayılan Batman, yeni oyununda önceki serilerde olduğu gibi çizgiroman serisinde efsaneleşmiş düşmanlarıyla mücadele edecek. Batman serisini oynayanlar bilir, oyunda en tatmin edici şey dövüş hareketleri, kombolar falandır. Yeni oyunda dövüş efektleri daha da geliştirilmiş, birde yayına Batmobile eklenmiş. Tıpkı önceki versiyonları gibi open-world olan yeni oyunda, Batmobile ile neler yapabileceğimizi görmek için (başta ben olmak üzere) sabırsızlıkla bekliyoruz. Çıkış tarihi: 23 Haziran 2015

 

 Project CARSGerçekçi sürüş ve gelişmiş komut özellikleriyle birlikte, serisinin ilk oyunu olacak yeni yarış oyunu. Oyun Mayıs ayında çıkacak.

 

 Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4Animesinin yoğun ilgi görmesi üzerine yapılmış Naruto serisinin dördüncü oyunu. Yeni nesil konsollar ve bilgisayar için yapılmış yüksek aksiyonlu yeni versiyon, önceki serilerine göre ciddi ilerleme kaydetmiş. Tam çıkış tarihi bilinmemekte.

 

 Street Figther V'Adı yeter' dediğimiz Street Fighter serisinin yeni oyunu, sadece bilgisayar ve Playstation platformuna çıkacak. Oyun 2015'in sonuna doğru çıkacak.


 

 Xenoblade ChroniclesSadece Nintendo'ya özel çıkarılacak yeni oyun, RPG bilim-kurgu türünde bir open-world oyunu. Çıkış tarihi: 6 Nisan 2015

 

 Halo 5: GuardiansEfsanevi Halo serisinin devamında niteliğinde olacak oyun, Xbox One'a özel olarak piyasaya çıkarılacak. Oyunun kesin tarihi bilinmemekte.

 

 Legend of Zelda Wii UZelda Efsanesi'nin Wii U ya özel yeni çıkan, open-world oyunu. Çıkış tarihi kesin olarak bilinmemekte.

 

 Rise of the Tomb RaiderGrafikleri ile beklendiğinden daha çok ses getiren önceki oyununun devamı niteliğinde, serinin yeni oyunu. Eski oyununa ilave olarak dövüş efektleri arttırılmış ve sıkıntısı çekilen gizlenme-gizli saldırma yetersizlikler de giderilmiş. Ayrıca oyunda yeni olarak item craft sistemi bulunmakta ve gece-gündüz değişimi ile birlikte hava durumu da değişken olacak. Hayvanların ve Lara'nın değişen bu koşullara tepkiler vermesi de cabası... Oyunun bu yeniliklerinden anladığımız kadarıyla, uzun bir süre doğada hayatta kalmaya çalışacağız. Oyun 2015'in sonuna doğru çıkacak.

Bizim oluşturduğumuz liste bu şekilde. Tabi bu demek değilki bunların dışında başka oyunlar da beklenmiyor. Örneğin Command and Conquer Generals 2, Just Cause 3, Uncharted 4, Starcraft 2, Dead Island 2, Wolfeinstein: The Old Blood ve Overwatch gibi oyunlar da bu sene içinde çıkacak dikkat çeken oyunlardan. 


 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0