• Anasayfa
  • Oyun
  • 25 Yıllık Street Fighter Gizemi Sonunda Çözüldü!

25 Yıllık Street Fighter Gizemi Sonunda Çözüldü! Kim Bu Adamlar?

0
0
0
0
0
Koşun abilerinize, amcalarınıza, dayılarınıza falan haber verin! Capcom 25 senelik sırrı sonunda açıkladı.
Oyun dünyasının herkes tarafından kabul görmüş bazı efsaneleri vardır. İşte o efsanelerden biri de hiç şüphesiz Street Fighter'dır.

Özellikle ikinci oyunu döneminde resmen zirve yapan, çocukluğumuzda atari salonlarında bayram harçlıklarını gömdüğümüz Street Fighter'da yıllardır çözülemeyen ve üzerine çeşitli teoriler üretilen bir bilinmezlik vardı; oyunun açılış sahnesinde sokağın ortasında kapışan iki dövüşçü.
 
Kim bu adamlar? 25 senedir serinin hayranları bu sorunun cevabını arıyordu. Kimileri bu arkadaşların ilk oyundaki Joe ve Mike adlı karakterler olduğunu söylüyordu, kimileri çok daha kilit rolde arkadaşlar olduğunu, kimileri de sıradan iki tane sokak dövüşçüsü.

Ancak hakikat, 25 sonra bizzat Capcom cephesinden geldi. Reddit üzerinden meraklı hayranların sorularını cevaplayan Capcom, sonunda bu iki arkadaşın kimliğini açıkladı. Bu arkadaşlar Max ve Scott (sarışın olan arkadaş Max).

Her iki karakterin de -görebileceğiniz üzere- boy, kilo ve doğum tarihi bilgisini paylaşan Capcom, aslında bu iki karakter hakkında birkaç özellik daha sunmuş, fakat benim Japoncam bitti (bilen varsa çevirsin).

Tabii şimdi asıl önemli olan soru bu adamlar neyin nesi? Oyunda bulunmuyorlar. Hikayede de herhangi bir yerleri yok. Peki Capcom bu iki arkadaşı neden kullandı ve kimliklerini neden 25 sene sonra açıkladı?

Serinin bazı hayranları bunun bir taktik olduğunu ve Max ile Scott'ı yeni oyunda görebilme ihtimalimiz bulunduğunu söylese de kimileri için Capcom uzun bir aranın ardından sadece nostalji yapmak istemiş. Siz ne düşünüyorsunuz?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0