• Anasayfa
  • Oyun
  • 66 Yaşındaki Adam, Sağlığı İçin 7/24 DotA 2 Oynuyor!

66 Yaşındaki Adam, Sağlığı İçin 7/24 DotA 2 Oynuyor!

0
0
0
0
0
Video oyunları oynamak sağlığa zararlıdır. Bu cümleyi aramızda duymayanımız yoktur. Göz sağlığından tutun, psikolojik hastalıklara kadar birçok sağlık ptoblemine yol açtığı söylenilen video oyunları hakkındaki bu haber ilginizi çekebilir.
Video oyunları oynamak sağlığa zararlıdır. Bu cümleyi aramızda duymayanımız yoktur. Göz sağlığından tutunda psikolojik hastalıklara kadar birçok sağlık problemine yol açtığı söylenilen video oyunları hakkındaki bu haber ilginizi çekebilir.

Filipinler’de çıkan habere göre, şehirde yeni bir DotA 2 oyuncusu ortaya belirmiş. Peki bu DotA 2 oyuncusunun özelliği ne derseniz, 66 yaşında bir dayının oynuyor olması. Bu dayı, son zamanlarda Filipinlerdeki bazı internet kafelere düzenli olarak giderek DotA 2 oynuyor. Çünkü doktoru öyle istemiş. Görünüşe göre doktoru, stresi azaltmak için dayıya ilaç yazmak yerine video oyunu oynamasını istemiş. Böylece mental egzersiz yapacak olan dayı da gidip DotA 2 oynamaya başlamış. Oyunu çok seven 66 yaşındaki oyunsever, bütün gün boyunca internet kafede durarak DotA 2 oynuyor ve sadece uyumak için eve gidiyor ( En azından gençler gibi kafede uyumuyor).

Bu, ilk defa bir doktorun hastasına video oynaması önermesi değil ama ilginç ve bir o kadar da hoş. Doktorların zamanı takip edip teknolojik gelişmelerle birlikte hareket etmeleri çok hoş olmuş. Bundan sonra ne zaman aileniz video oyunu oynamanıza kızar ya da laf ederse, siz de bunun bir mental egzersiz olduğunu söyleyin. (hatta direkt bu haberi gösterin)

Kaynak: UberGizmo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0