• Anasayfa
  • Oyun
  • Activision Blizzard, Candy Crush’ı Ne Kadara Satın Aldı?

Activision Blizzard, Candy Crush’ı Ne Kadara Satın Aldı?

1
1
1
1
0
Bağımlılık yaratan oyunlar sıralamasında hala en tepelerde bulunan Candy Crush’ın yapımcısı King, Activision Blizzard tarafından 5.9 milyar dolar karşılığında satın alındı.

Dünyanın en fazla bağımlılık yaratan mobil oyunları listesinde ilk sıralarda bulunan mobil oyun Candy Crush’ın yapımcı şirketi King Digital Entertainment, Activision Blizzard tarafından 5.9 milyar dolar karşılığında satın alındı. 

Call of Duty’nin yapımcısı Activision ve Warcraft’ın yapımcısı Blizzard’ın birleşmesiyle ortaya çıkan şirket, 30 Eylül’de yayınladıkları rapora göre son bir yıl içerisinde 4.7 milyar dolar gelir elde etmişti. Bu dönem içerisinde 2.1 milyar dolar elde ettiğini açıklayan King’i satın alan Activison Blizzard, Candy Crush’ın yapımcı şirketine hisse başına 18 dolar ödeme yapacak.King Digital Entertainment’in CEO’su olan Riccardo Zacconi, şirketin oyunlarını aylık 474 milyon aktif kullanıcının oynadığını belirtiyor. Call of Duty, World of Warcraft, Hearthstone ve Destiny gibi sağlam oyunlara sahip olan Activision Blizzard, King’i satın alarak belki de mobil oyun sektöründe atabileceği en sağlam adımı atmış oldu. 

1
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
1
1
0