• Anasayfa
  • Oyun
  • 2 Yaşındaki Bir Bebeğin Korkularını Gerçekçi Olarak Yaşatan Oyun: Among The Sleep

2 Yaşındaki Bir Bebeğin Korkularını Gerçekçi Olarak Yaşatan Oyun: Among The Sleep

3
0
0
0
0
2 Yaşındaki Bir Bebeğin Korkularını Gerçekçi Olarak Yaşatan Oyun: Among The Sleep
Among The Sleep oyunu ile çocukluğunuzda yaşadığınız korkularla yüzleşmeye hazırlanın. Derin bir nefes alın ve oyuna başlayın.
Bazı insanların küçükken korku dolu yaşadığı bir serüveni vardır. Kendi kurduğu kabusun içinde yaşadığı hayaller, oyunlarda veya filmlerde gördüğü korkular bünyemize işler ve bir daha unutamayız. Hatta yeri gelir, büyüdüğümüzde yaşadığımız kabusları yeniden hatırlarız. Geri döndüğümüzde ''Vay vay, o zamanlar nelerden korkuyordum'' diyerek, geçmişin acı dolu anlarını göz önünde bulundururuz. Bunların içerisinde aynı konsepte sahip bir korku oyunu var elimizde. Evet, bu oyun Among The Sleep'ten başkası değil!

Oyunumuzda 2 yaşındaki bir bebeği yönetiyoruz. Annemizin bize söylediği sevgili dolu sözlerle ve davranışlarıyla oldukça mutlu olan, şirin bir bebeğiz. Günlerden bir gün evimizin kapısı çalar ve annemiz bize hediye aldığını, bunu alt kattaki yatak odasında açacağını söyler. Bizi kollarına alıp, güzelce yatak odamıza götürür. Karakterimizin çok sevdiği bir de oyuncak ayısı vardır. Bizim bir nevi arkadaşımız diyebiliriz. Annemizin bize aldığı hediyeden sonra güzel bir ninni ile uyuruz ancak gece saatlerinde çok tedirgin bir şekilde uyanırız. Neler olup bittiğine dair en ufak fikrimiz yoktur ve korku dolu serüvenimiz bu şekilde başlar.

Among The Sleep'e daha ilk girişte, bir korku oyunu olarak çok farklı bir konsepte sahip olduğunu hemen gösteriyor. Bunu neden mi dedik? Çünkü ilk başta da belirttiğimiz gibi yönettiğimiz karakter 2 yaşındaki bir bebek. Karakteri ilk yönetmeye başladığınızda ''gerçekten'' bir bebeği kontrol ettiğinizi hissediyorsunuz. Öncelikle yapımcı firma bu hissiyatı çok başarılı bir şekilde oyuna aktarmış ve o gerici atmosfer ile birlikte bir araya gelince, küçük bir çocuğun çaresizliğini an ve an anlayabiliyoruz.
 

Oyunda belirli engelleri aşıp, bulmacaları çözerek ilerliyoruz. Oyun boyunca bizimle birlikte yolculuk eden bir de oyuncak ayımız var. Bu oyuncak ayı bizimle konuşabiliyor ve hatta yönlendiriyor. Biraz aşırıya kaçsa da yapım, hayal dünyasını oyuncuya iyi bir şekilde yansıtıyor. Oyuncağımızı kucağımıza alıp, karanlık yerlerden geçerken, ışık kaynağı olarak kullanabiliyoruz. 

Korku oyununda bulunması gereken yegane unsurlardan biri de seslerdir. Sesler, Among The Sleep'in en başarılı olduğu kısmı. Gece yarısı kulaklığımızı takıp odaklandığımızda, etraftan gelen sesler, kapı gıcırdamaları, doğaüstü olaylarla birlikte bir anda çıkan ses efektleri oyuncuyu gerçekten korkutuyor. Müziklerse, yaratılan mekanlarla birlikte değişim gösteriyor  ve özellikle tehlike anında birden bire bir çığlık sesiyle, tüylerimiz diken diken olabiliyor. Hele bir de güçlü bir ses sisteminiz varsa, olay başlamadan bitiyor zaten.

Among The Sleep, US PlayStation Blog sayfası üzerinden yapılan açıklama ile 10 Aralık tarihinde PlayStation 4 kullanıcıları ile birlikte olacak. 

Geliştirme süreci hakkında yorum yapan Krillbite Studio, Among The Sleep'i PlayStation 4 platformuna getirirken, oyunun motorunun Unity 3'ten Unity 5.2'ye taşınmasından dolayı geliştirici ekibe teknik anlamda çok fazla iş yükü bindirmiş. Bununla birlikte, oyunun 60 FPS desteği ile çalışabilmesi için ses ve görsellerde güncellemeye gidilmiş. Görünen o ki, teknik anlamda epey gelişmiş bir Among The Sleep bizleri bekliyor olacak.

Öte yandan, Krillbite Studio oyunu Xbox One için de geliştirmeyi plânlıyor. Ancak şimdilik herhangi bir çıkış tarihi söz konusu değil, ama yakın bir zamanda bu konu ile ilgili bir bilgimizin de olacağını ümit ediyoruz.
 
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0