• Anasayfa
  • Oyun
  • Android için En İyi Online Strateji Oyunları

Android için En İyi Online Strateji Oyunları

20
8
6
6
6
Mobil oyunların müthiş gelişimiyle “bu oyunun keyfi ancak bilgisayarda çıkar” dediğimiz oyunları bile akıllı telefonlarımız ve tabletlerimizde büyük heyecanla oynar olduk. Her an her yerde oyuna dahil olmanında bunda katkısı büyük. Bu yazımızda stateji ve savaş oyunu oynamayı sevenler için Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlarınızla oynayabileceğiniz en iyi ücretsiz online strateji/savaş oyunlarını listeledik.

​Mobil oyunların müthiş gelişimiyle “bu oyunun keyfi ancak bilgisayarda çıkar” dediğimiz oyunları bile akıllı telefonlarımız ve tabletlerimizde büyük heyecanla oynar olduk. Her an her yerde oyuna dahil olmanın da bunda katkısı büyük. Bu yazımızda Stateji ve Savaş oyunu oynamayı sevenler için görselleri ve sürükleyici yapısıyla dikkat çeken, Android işletim sistemine sahip cihazlarınızla oynayabileceğiniz en iyi ücretsiz online mobil strateji/savaş oyunlarını listeledik. Aklınıza gelen, beğendiğiniz oyunları yorum olarak paylaşırsanız sizin de katkınızla listeyi genişletebiliriz.
 
Game of War – Fire Age


Kate Upton'ın tanıtım videosunda oynamasıyla dikkatleri üzerine çeken strateji oyunu Game of War'da kendi imparatorluğunuzu kurup düşmanları yok etmeye çalışıyorsunuz. Üç boyutlu grafikleriyle oyun keyfinizi yükseklere taşırken bağımlılık yaratabilecek oyun, çok oyunculu çevrimiçi olma özelliği ile diğer oyuncularla güç birliği yaratmanızı ve sohbet etmenizi de sağlıyor.

Oyunu buradan indirebilirsiniz.

 Empire: Four Kingdoms


Empire: Four Kingdoms, Goodgame tarafından yayınlanan ücretsiz bir strateji oyunu. Orta Çağ'da geçen oyunda kendi imparatorluğunuzu kurup düşmanların topraklarını ele geçirmeye çalışıyorsunuz. Diğer oyuncularla ittifak kurup daha büyük savaşlara da katılabiliyorsunuz.

Oyunu buradan indirebilirsiniz.
 
Legend Online


Daha önce web tabanlı versiyonunu incelediğimiz rol oyunu Legend Online’ı mobil olarak da ücretsiz indirip oynayabilirsiniz. Türkçe dil seçeneği  bulunan, üç boyutlu görsel öğelerle oynayabileceğiniz MMORPG oyunu Legend Online'da arkadaşlarınızla birlik oluşturabilir veya arenada mücadele edebilirsiniz.

Oyunu buradan indirebilirsiniz.

Castle Clash


Türkçe dil seçeneği bulunan ve Kale Savaşı olarak bilinen Castle Clash, en iyi ve popüler strateji oyunlarından biri olarak listeye dahil oluyor. Müzikleriyle de dikkat çeken oyunda  robotlar, cüceler ve canavarların da olduğu ordunuzu kurup düşmanların kalelerini yıkmak için savaşıyorsunuz.

Oyunu buradan indirebilirsiniz.Clash of Kings – Last Empire


Clash of Kings, yedi fantastik krallığı kontrol etmek için kendi imparatorluğunuzu kurmayı amaçladığınız bir online strateji oyunu. Oyunda kalelerinizi inşaa edip, ordularınızı kuruyorsunuz ve bölgenizi düşmanlara karşı koruyorsunuz. Multiplayer olan oyunda PVP savaşlara da katılabiliyorsunuz.

Oyunu buradan indirebilirsiniz.
  
Spartan Wars: Empire of Honor


Spartan Wars, Yunan mitolosijisinden esinlenerek hazırlanmış bir online strateji ve savaş oyunu. Sparta imparatorluğunuzu kurup Yunan tanrıların yardımlarıyla düşmalara karşı savaşıyorsunuz. Multiplayer özelliği sayesinde diğer oyuncularla da güç birliği yaratıp düşmanlarınızı alt edebilirsiniz. 

Oyunu buradan indirebilirsiniz.
 
King's Empire 


King’s Empire yine krallığınızı oluşturup savaştığınız başka bir online strateji oyunu. Oldukça sevilen oyun Orta Çağda geçiyor. Kendi İmparatorluğunuzu kurup düşman topraklarını fethediyorsunuz. Diğer oyuncularla da ittifaklar oluşturup düşmanlarla savaşabiliyorsunuz.

Oyunu buradan indirebilirsiniz.
 
Clash Of Clans


Ve elbette listede olmazsa olmaz, dünya üzerinde milyonlarca oyuncusu olan popüler strateji oyunu Clash of Clans var sırada. Oyunda köyünüzü inşaa edip, askerlerinizi yetiştiriyorsunuz ve dünyanın her bir yanından oyuncularla online savaşabiliyorsunuz. Bağımlılık yaratan oyunda köyünüzü geliştirirken düşmanlara karşı her an tetikte olmanız gerekiyor. Barbarlar, savaşçı sihirbazlar, ejderhalar  ve üstün dövüşçülerden oluşturduğunuz orduyla ister kendi klanınızı oluştabilir isterseniz de başka klanlara katılabilirsiniz. 

Oyunu buradan indirebilirsiniz.
 
The Hobbit: Kingdoms


Tolkien’in Orta Dünyada geçen The Hobbit’den esinlenen oyun, strateji savaş oyunu sevenlerin ilgiyle oynadığı bir diğer oyun. Elf veya Cüce Krallığınızı kurup Orta dünyayı yönetmeye çalışıyorsunuz. Kurduğunuz orduların başına Gandalf, Bilbo, Legolas veThorin gibi kahramanları geçirebiliyorsunuz. Diğer oyuncularla güçlerinizi birleştirip ortak saldırılar düzenleyebiliyorsunuz.

Oyunu buradan indirebilirsiniz.


Knights and Dragons


Knights & Dragons, ejderhalara ve yaratıklara karşı savaşacağınız bir RPG strateji oyunu. Oyunda kendi krallığınızı geliştirip düşmanları malup etmek için savaşıyorsunuz. Ayrıca dünyaca oynan turnuvalarına katılıp gücünüzü de ispatlayabilirsiniz.

Oyunu buradan indirebilirsiniz.

20
8
6
6
6
Emoji İle Tepki Ver
20
8
6
6
6