• Anasayfa
  • Oyun
  • Android, iOs ve Windows Phone İçin En İyi Futbol Oyunları

Android, iOs ve Windows Phone İçin En İyi Futbol Oyunları

10
3
2
0
0
Futbol özellikle erkekler için bir tutkudur. Bir de fanatik bir takım taraftarıysanız, durumlar çok daha farklı bir boyuta ulaşabiliyor. Futbolu seven bir kimsenin futbolla ilgili oyunlara da özel bir ilgisi vardır. 
Futbol özellikle erkekler için bir tutkudur. Bir de fanatik bir takım taraftarıysanız, durumlar çok daha farklı bir boyuta ulaşabiliyor. Futbolu seven bir kimsenin futbolla ilgili oyunlara da özel bir ilgisi vardır. Çoğumuz ya PES'ciyizdir ya da FIFA'cı. Hatta bu rekabetle ilgili biz de size birçok haber sunmuştuk. Bu haberimizde sizlere telefonu ya da tableti elimizden düşürmemize engel olabilecek mobil futbol oyunlarını sıraladık. Örneğin Webtekno ekibi olarak, özellikle Dream League Soccer oyununu bulduğumuz her fırsatta oynamaya çalışırız. Aşağıda futbol oyunlarını tanıttığımız videoları ve oyunların indirme linklerini göreceksiniz.


 

 Dream League SoccerMobil futbol oyunları içinde hatrı sayılır bir oynayıcı kitlesine ulaşan Dream League Soccer, mobil platformlarda oynayabileceğiniz en iyi ücretsiz futbol oyunlarından birisi. Kendi takımınızı oluşturabildğiniz oyunda rakiplerinizle kıyasıya bir mücadeleye giriyorsunuz. Oyunda yapay zekanın biraz tökezlediğini söyleyebiliriz.  Ceza sahanızdan topu alıp, rakip kaleye kadar rahat bir şekilde ilerleyebiliyorsunuz. Oyun iOS, Android ve Windows Phone için ücretsiz şekilde aşağıdan indirebilirsiniz.
   

 Score World GoalsDünya kupasında atılan golleri bize tekrar attıran bir oyun Score World Goals. Ancak sadece Dünya Kupası değil, Türkiye'de atılan golleri bile tekrar oynayabiliyoruz. Ancak bu ligleri açabilmeniz için oyunda belirli puanlar toplamanız gerekli. Yüksek puan toplayabilmek için de size verilen direktifleri doğru uygulamanız gerekli. Grafik olarak mobil platromlar için iyi diyebileceğimiz oyunda, zorlandığımız kısımlarda ekranın alt kısımlarında yer alan yardım düğmelerini kullanabiliyoruz.
   

 Flick Shoot 2Mobile craftın yaptığı bu oyun yerli yapım oyunlar arasında en çok oynanan oyunlardan birisi.  En basit anlatımıyla "serbest vuruş kullanma" oyunu. Ancak bu kadar basit bir olayı bile bu kadar zevkli bir hale getirmeyi başarabildikleri oyun çok popüler oldu. Oyunda gol atmak kolay gibi gözükse de önemli olan topu 90'a atabilmek. Ancak o şekilde rakiplerimizin önüne geçebiliyoruz.  Oyunda online modlarının bulunması da oyundan çabuk sıkılmamızı engelliyor. Ayrıca kazandığımız paralarla oyuncumuza forma, krampon ve top alabiliyoruz. 
   

 Online kafa topuİzmo Bilişim tarafından geliştirilen Online Kafa Topu, kısa sürede çok sevilen bir oyun haline dönüştü. Birçok futbolcu içinden dilediğimizi seçebildiğimiz oyun, cross platform oyunlar içinde hatırı sayılır bir yere sahip. 

Çok yakında büyük bir güncelleme gelecek olan Online Kafa Topu'nda her hafta yenilenen bir lig mantığı bulunuyor. Bu ligde en çok puanı toplayan haftanın galibi oluyor. Arkadaşlarla vakit geçirebileceğiniz sıkı bir futbol oyunu arıyorsanız, Online Kafa Topu'nu mutlaka denemelisiniz.
   

 Soccer StarsAslında bu yazımızdaki oyunların hepsinde bildiğimiz futbol maçlarından esintiler görüyoruz. Ancak "Soccer Stars" oyununda durum biraz farklı. Miniclip tarafından geliştirilen oyunda Air Hockey disklerine benzeyen karakterleri yönlendiriyoruz. Oyunun grafikleri üst düzey olmasa da, eğlence faktörü işin içine girince kendine bağlamayı başarıyor. Çevrimiçi oynayabildiğimiz oyunda karşımıza kendi ayarımızda rakipler çıkıyor. Bu rakipleri yendikçe daha fazla para kazanıyor ve daha büyük rakiplerle, daha büyük turnuvalarda kapışma şansı yakalıyoruz. 
   

 Fifa 15 Ultimate TeamFifa serisi artık futbol severlerin gönlüne taht kurmuş durumda. Bu tahtı mobil platformlara başarıyla taşıyan EA Sports, Fifa 15 Ultimate Team ile mobil oyun severlere başarılı bir futbol deneyimi sunuyor. Tamamen Türkçe olmasının yanında, 500'den fazla lisanslı takım da oyuna dahil edilmiş. 

Mobil platformlarda bulunan en güzel grafiklere sahip futbol oyunu diyebiliriz Fifa 15 için. Kontroller oldukça basite indirgenip, güzel bir şekilde mobile entegre edilmiş. Oyun ücrestsiz durumda ancak, bol miktarda oyun içi satın alımla karşılaşıyoruz. 
 
Ayrıca bilgisayarınızdan en iyi flash futbol oyunlarını oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.
10
3
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
10
3
2
0
0