• Anasayfa
  • Oyun
  • Angry Birds 2, 2 Haftada 30 Milyon İndirme Sayısına Ulaştı

Angry Birds 2, 2 Haftada 30 Milyon İndirme Sayısına Ulaştı

1
1
0
0
0
Bir dönem ekonomik zorluklar yaşayan ve acaba kepenk mi kapatacak dediğimiz Angry Birds efsanesinin yaratıcı Rovio’yu bir kez daha öfkeli kuşlar kurtardı gibi görünüyor.
Bu ayın başlarında piyasaya çıkışından sadece bir hafta sonra 20 milyon indirme sayısına ulaşan Angry Birds 2, bu sayıdan bir hafta sonra 10 milyon kişi tarafından daha indirildi.

30 Temmuz’da iOS ve Android platformları için indirilebilir olan Angry Birds 2, 30 milyon indirme sayısını geçerek Rovio’nun da en başarılı yapımı ünvanını kazandı.
Rovio’nun yaptığı açıklamaya göre bu indirilmelerin 10 milyonu Çin’den gelmiş ve konu ile ilgili firma, yeni bir oyuncu kitlesi Çin’de Angry Birds’ünbağımlılık yapan unsurlarını keşfediyor yorumunu yapmış ki 700 milyon akıllı telefon kullanıcısı olan bir Çin pazarı her geliştirici için muhteşem bir alan oluşturuyor.
Angry Birds 2, 9 ayrı bölüme ayrılmış toplamda 200’den fazla seviyeden oluşuyor ve Cobalt Pleteaus, Pig City ve Bamboo Forest olmak üzere 3 ayrı bölgede geçiyor. Oyun ücretsiz olmasının yanı sıra isteğe göre satın alabileceğiniz çok sayıda ekstra özellik barındırıyor ve Rovio’ya son derece iyi kazandırıyor.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0