• Anasayfa
  • Oyun
  • Angry Birds 2, Windows Phone'lara Sunulmayacak

Angry Birds 2, Windows Phone'lara Sunulmayacak

1
0
0
0
0
Yine Windows Phone kullanıcılarının dışlandığı, unutulduğu bir olay ile karşı karşıyayız.
Yaklaşık bir hafta kadar önce, efsane mobil oyun Angry Birds'ün ikinci oyunu ile dönmeye hazırlandığını sizlere bu haberimiz ile bildirmiştik. 6 yıl gibi bir sürenin ardından yepyeni bir oyun ile sevenlerinin karşısına gelmeye hazırlanan Angry Birds 2, Windows Phone kullanıcılarına üzeceğe benziyor.

İlk olarak 2009 yılında yayınlanan ve müthiş bir başarı yakalayan Angry Birds, o tarihten tam üç sene sonra, 2012 yılında Windows Phone platformuna gelmişti. Benzer bir durum, hatta daha beteri Angry Birds 2 için de geçerli olabilir.
 

Yabancı bir sitenin, oyunun geliştiricisi olan firma Rovio ile temasa geçmesi sonucu ortaya çıkan durum, Windows Phone kullanıcılarının şalterlerini attırabilir (bu adamlar size ne yaptı?!). Konuyla ilgili soru sorulan Rovio'dan gelen cevapta ''Angry Birds 2, Windows Phone platformuna gelmeyecek. Bu konu hakkında kullanıcılara verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Umuyoruz oyunu Android ya da iOS gibi platformlarda oynama şansınız olur'' ifadeleri kullanılmış.

Hayır hem destek vermiyor, hem de ''diğer platformlardan oynayın yeaa'' şeklinde dalgaya alıyorlar... Neyse sonuç olarak durum bu. Aynı zamanda Oyunun yetkililerinden Peter Vesterbacka da, Twitter hesabı üzerinden bir kullanıcının sorusuna cevap vererek durumu bildirmişti. 
 

Şu an için gelen bilgi bu yönde. Ancak haberin başında da belirttiğimiz gibi, ilk oyun da üç sene sonra Windows Phone platformuna sunulmuştu. 2009-2011 tarihleri ile günümüz tarihini ele alır ve bu dönemler içinde Windows Phone kullanıcı profiline bakarsak, bence bu platform da bir Android ya da bir iOS kadar tüm yeniliklerden yararlanmalı. Şahsi görüşüm, Angry Birds 2'nin Android ve iOS'a sunulduktan kısa bir süre sonra Windows Phone'a da sunulacağı. Zaten Microsoft'un Universal App'i ne güne duruyor? Çözerler olayı kısa sürede.

Kaynak: WMPU
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0