• Anasayfa
  • Oyun
  • Angry Birds Efsanesi, İkinci Oyunuyla Geri Dönüyor

Angry Birds Efsanesi, İkinci Oyunuyla Geri Dönüyor

1
0
0
0
0
Angry Birds efsanesi, eskisinden daha kapsamlı ve daha iddialı şekilde geri dönmeye hazırlanıyor.
Mobil oyun dünyasının ilk fenomenlerinden olan Angry Birds, 6 yıl sonra yeni, ancak klasik bir oyunuyla oyun severlerin karşısına çıkacak. Geliştirici firma olan Rovio, şimdiye kadar 14 farklı sürümünü (transformers, stella vb.) geliştirdiği klasik oyunun yeni sürümü Angry Birds 2'yi 28 Temmuz'da tanıtacağını açıkladı.

İlk kez 2009 yılında yayınlanan Angry Birds şimdiye kadar rekor bir sayıya ulaşarak 2 milyardan fazla indirilmiş ve Rovio'yu ya tarihin en başarılı girişimlerinden biri haline getirmişti. Angry Birds'ten sonra Amazing Alex ve Retry gibi oyunlar geliştirse de aynı başarıyı yakalayamayan Rovio, başarı çıtasını zirveye çıkardığı oyununa geri dönerek, mobil oyun sektöründe bir bakıma eski yerini alma hedefinde. Rovio, Angry Birds 2'yi San Francisco'da bizzat Rovio tarafından düzenlenecek özel bir etkinlik kapsamında tanıtılacak.
 

Finlandiyalı şirket, serinin devam oyununda daha büyük ve daha güçlü kuşları kullanacaklarını da açıklamış durumda. Yani Angry Birds 2, eski versiyonun kaldığı yerden, üstüne koyarak ilerlemeye ve ilk oyunun yakaladığı başarıyı yakalamaya çalışacak.

Oyunun nasıl bir başarı yakalayacağını hep birlikte göreceğiz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0