• Anasayfa
  • Oyun
  • Batman: Arkham Knight'ın PC, PS4 ve Xbox One Kıyaslaması

Batman: Arkham Knight'ın PC, PS4 ve Xbox One Kıyaslaması

0
0
0
0
0
Batman: Arkham Knight'ın PC, PS4 ve Xbox One Kıyaslaması
Batman'in son oyunu olan Arkham Knight çıktı ve PC, PS4 ve Xbox One arasındaki kıyaslama yapıldı. Acaba hangi platformda en iyi performans çıkacak?
Batman'in iki gün önce satışa çıkan Arkham Knight adlı yeni oyunu tüm platformlarda yayınlandı. Oyunu burada bahsettiğimiz gibi özellikle PC'deki AMD tarafında yaşanan sıkıntılar sebebiyle oyun Steam üzerinden geri çekilmişti.

Her son çıkan oyunda merak edilen detaylardan biri olan "Hangi platformlarda daha keyifli?" sorusunun cevabını ise Candyland ekibi hazırladıkları kıyaslama videoları ile bizlere sunuyor. Bakalım hangi platformda görüntüler daha iyi;
 

Yukarıdaki videoda gördüğünüz gibi ilginç olarak en kötü grafiğin PC'de olması dikkat çekiyor. Bunun sebebi ise oyunun PC tarafında tam olarak hazır olmadan sürülmesi olarak gösteriliyor. Bu sebeple 2 farklı hata gözlere çarpıyor. Biri ortamdaki detayları daha iyi yansıtamaması, diğeri ise yağmur efektini güzel bir biçimde verememesi.

Yani videoyu izlediğinizde daha iyi anlayacaksınız. Ortamdaki gölgelendirmeler PC'de berbat duruyor (XBO ve PS4'e göre). Ayrıca yağmur sanki sadece yere yağıyormuş yavası var. Batman'in üzerinde yağmur yağdığını hissettiren pek bir detay yok, fakat PS4 ve XBO'da bu net bir şekilde belli.

Bunların olması ise Rocksteady ve Warner Bros Games kısmında pek hoş şeyler olmadığını göstermekte. Maalesef PC tarafında hazır olmayan ve 60fps oynanamayan bir oyun bulunuyor. Bu sebeple dikkatli bakarsanız lag durumlarını da görebilirsiniz. Bakalım Steam'de tekrar yayınlandığı zaman grafik konusunda ne gibi gelişmeler olacak ve bu sorunlar ortadan kalkacak mı, göreceğiz..

Unutmadan, XBO ve PS4 arasında şahsen ben neredeyse hiçbir fark göremedim, ama PS4'ün çook küçük bir farkla önde olduğunu söyleyebilirim. Ama karar size kalmış tabiki.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0