• Anasayfa
  • Oyun
  • Battlefield 1 Hakkında Her Şey: Nasıl Bir Oyun Olacak?

Battlefield 1 Hakkında Her Şey: Nasıl Bir Oyun Olacak?

2
0
0
0
0
Tanıtımı ardından merakları tavan yaptırtan Battlefield 1 hakkında tüm detayları bu haberimizde anlatıyoruz.

6 Mayıs 2016 Cuma gecesi yayınlanan tanıtım videosu ile bir anda tüm oyun dünyasını kasıp kavuran, Call of Duty: Infinite Warfare'ın daha çıkmadan bitişini tescillediğini düşündüren yapım, EA ve DICE tarafından yaratılan Battlefield 1 duyurldu.
Yıllardır birçok FPS oyuncusunun hayali olan gerçek savaşların yeni nesil grafikler ile konu alınması olayını yıllar sonra ve sonunda gerçekleştiren Battlefield 1, konu olarak 1. Dünya Savaşı'nı alacak. Peki ya bunun dışındaki detaylar ne? Osmanlı olacak mı? gibi sorularınızın cevaplarını anlatan detaylı bir haberimize geldiğinizi belirteyim. Eğer merak ediyorsanız buyrun bildiklerimizi size aktarayım;
 

 

 Tanıtım videosunda neler gördük


Battlefield 1 tanıtım videosunda o hayalimizdeki Dünya Savaşı'nı yeni nesil grafikler ile görüyor olmak muhteşem. Tanklar, attlar, toplar, tüfekekler, dipçikler, kılıçlar, gürzler, kürekler ve hatta lav silahlarını gördüğümüz videoda 1. Dünya Savaşı'nda kullanılan Sikorsky, Martinsyde, Salmson vb uçak tiplerini de gördüğümüz oyunda en dikkat çekicisi bence at oldu. Arap yarım adasında yapılan savaşlarda gerçekten bu ortam mevcuttu. Tanklara karşı atlar ve kılıçlar. İşte bu duruma kadar iyi bir ortamda geçecek oyunun belirtilerini gördük.

Battlefield 1

Battlefield 1 oyununda kullanabileceğimiz araçlar neler?


Bu noktada ortaya çıkan bilgilere göre tabiiki bir piyade savaşı elbet olacak. Bunun yanı sıra at, jip, tank, motorsiklet, çift kanatlı uçak, dev savaş gemileri gibi araçların da kullanılacağı belirtilmiş. Bunun daha fazlası olur mu bilemiyorum, ancak zaten o dönemde bunlardan başka teknoloji de yoktu, o sebeple bu kadar olacaktır tahminimce.

Battlefield 1 duyuru
 

 Battlefield 1 hangi cepheleri kapsayacak?


En çok merak edilen noktalardan biri olan Battlefield 1 hangi cephelerde geçecek konusunda şu anda tek bildiğimiz 3 cephe olacağı. Origin sayfasında belirtilen bilgiye göre İtalyan Alpleri, Fransa ve Arabistan Çölü'nde geçeceği belirtilmiş. Buradan yola çıkacaksak Fransa kısmı savaşın Batı Cephesini, İtalya kısmı Doğu Cephesini ve Arabistan yarım adası ise Güney Cephesi'ni ele alacak.

Ancak bizim asıl merak ettiğimiz nokta elbette Güney Cephesi. Çünkü Osmanlı İmparatorluğu'nun bir fiil yer aldığı cepheler bu tarafta olduğu için birçok kişide "Acaba Osmanlı'ya karşı mı savaşacağız?" düşünceleri dolaşmaya başladı bile. "Benim anladığım kadarıyla" bu düşünceler doğru. Yani bir Osmanlı'ya karşı savaşma olacak.

Hatta Lawrence of Arabia Pack, yani Arabistanlı Lawrence paketinin de Deluxe Edition ile geleceğini gördük. Arabistanlı Lawrence ise 1. Dünya Savaşı'nda Osmanlı'ya karşı İngiltere için çalışmış bir asker ve diplomat olan Lawrence, Osmanlı İmparatorluğu'nun başına dert olanm Arap Ayaklanması ve Sina ve Filistin Cephesi (1. ve 2. Kanal Harekatları) konusunda ön plana çıkan Lawrence, özellikle Arap Ayaklanması'nı başlatan adam olarak kabul edilir.

Bu noktada Arabistan tarafı tahmini bir şekilde Arap Ayaklanması'nı konu alacağını, yani Birleşik Krallık ile Hicaz Krallığı'nın Osmanlı'ya karşı savaşması söz konusu olabilir. Ancak dediğim gibi elimdeki bilgiler ışığında şimdilik tahmin yapmaktayım. 

Battlefield 1 cepheler

 Battlefield 1 Türkçe mi olacak?


Evet, bu güzel haberi de içeriğimize ekleyelim. Battlefield 1 Türkçe dil desteği de barındırıyor. Yani menü vb tüm detaylar Türkçe. Ancak seslendirme noktasında bir netlik yok, ki büyük ihtimalle seslendirme olmayacaktır. Ama Osmanlı falan derken en azından oyun içinde Türkçe konuşmalar geçecektir. Bakarsınız EA, bir gazla seslendirme desteği de verir de bizi seviçten havalara uçurur.

Battlefield 1 içinde Osmanlı İmparatorluğu olacak mı?


Hikaye modunda direkt olarak kontrol etmek yerine karşısında savaştığımız devlet olma ihtimali olan Osmanlı, özellikle çoklu oyuncu, yani multiplayer tarafında muhakkak olacaktır. Yani her ne kadar oyunun hikaye modunda Osmanlı'ya karşı savaşıyor olsak da isteyen kişiler multiplayer tarafında alayına Osmanlı olarak saldırabileceklerini düşünüyorum. Ancak bu da şu anda ihtimali çok yüksek olsa da tahmin aşamasında olduğunu belirtmek isterim.


 

Battlefield 1 ne zaman çıkıyor?


Oyunun çıkış tarihi 21 Ekim 2016 olarak açıklandı. Ancak ön satıştan eğer satın almış iseniz size kıyak geçecek olan EA, oyunu 3 gün önce, yani 18 Ekim 2016'da sunacak.

Battlefield 1 ne kadar
 

Battlefield 1 hangi platformda ne kadar?


Bu kadar güzel detaylara sahip olan oyunu tabii ki satın almayı isteme olasılığınız çok yüksek. Bu noktada da fiyatlarını bilmek gerekli. Battlefield 1, tahmin edebileceğiniz gibi PC, Playstation 4 ve Xbox One için çıkacak.

Fiyatlarına gelecek olursak Origin üzerinden 59 Euro ~ 180 TL fiyatla satın alabilir, dilerseniz 79 Euro ~ 240 TL fiyata da Early Enlister Deluxe Edition versiyonunu sipariş vererek ekstra Red Baron Pack, Lawrence of Arabia Pack ve 5 Battlepack sahibi olabilirsiniz. Ayrıca 219 Dolar ~ 650 TL fiyatıyla satışa çıkacak Collector's Edition'da ise 1 adet Early Enlister Deluxe Edition, 1 adet 14 inç boyutunda oyun figürü, 1 adet özel metal kutu, bez poster, bir deste oyun kartı, haber güvercini tüpü ve bir özel DLC ile özel yamaya sahip olabileceksiniz.

Battlefield 1 çıkıyor

Xbox Store'da ise Standart Sürüm'ü 270 TL'ye Deluxe Edition ise 329 TL fiyatla, PlayStation Store'da da Standart Sürüm'ü 270 TL fiyatla ön satışa çıktı. Deluxe Edition hakkında daha açıklama olmasa da Xbox versiyonuna yakın bir fiyat olacağı kesin.

Şimdilik elimizde oyun ile akalı bu bilgiler yer alıyor. Ancak daha Ekim'e vakit var, bu sebeple sürekli detaylar gelmeye devam edecektir. Biz de her gelen bilgi ile bu haberimizi güncelleyerek sizlere Battlefield 1 hakkında güzel bir rehber hazırlamış olacağız. Bakalım oyun bu kadar beklediğimize, övdüğümüze değecek mi, göreceğiz.

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0