• Anasayfa
  • Oyun
  • Karate Kamil'in Yapımcısı Cemre Özkurt'tan Yeni Oyun: Beat the Game

Karate Kamil'in Yapımcısı Cemre Özkurt'tan Yeni Oyun: Beat the Game

0
0
0
0
0
Adını 'Karate Kamil' animasyonuyla duyuran Cemre Özkurt'un San Francisco'da kurduğu Worm Animation, ilk oyununu duyurdu.
Karate Kamil'i aranızda hatırlayanlar var mı? İsmen hatırlamıyorsanız bile YouTube'a yazdığınızda karşınıza çıkan ilk videoyu gördükten sonra 'hee, tamam tamam' diyeceğiniz meşhur animasyonun yapımcısı Cemre Özkurt, San Francisco'da kurduğu Warm Animation şirketi altında ilk oyununu geliştirdi. Müziğin, sürreal sanatın ve maceranın birleştirilmesiyle oluşturulan Beat the Game isimli oyun, paralel bir evrenin içinde geçiyor ve alternatif bir geleceği resmediyor.

Oyundaki karakterin adı ise Mıstık. Yolunu rastladığı objeleri bir araya getirerek oluşturduğu seslerle bulan Mıstık, boynundaki kayıt cihazıyla hiç duyulmamış sesler arıyor ve bazen bir taşı fırlatarak çıkardığı gürültüğü kaydediyor, bazen de tanıştığı başka bir karakterden ses örnekleri alıyor. Yani oyun boyunca yapılması gereken şey, bu parçaları birleştirerek bir müzik oluşturmak.Geçtiğimiz aylarda San Francisco’daki GDC Oyun Fuarı’nda ve Los Angeles’daki IndieCade Bağımsız Oyun Festivali’nde oyuncuların yanısıra Sony ve Microsoft’un da ilgisini çekmeyi başaran Beat the Game, önce Steam ve Apple Store'da, daha sonra da Xbox One ve PS4'te yayınlanacak.

2 ila 5 Haziran tarihlerinde Ankara'da düzenlenecek olan E-Gmeshow etkinliğine de katılacak olan ekibin oyununa ait fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0