Beşiktaş E-Spor Kulübü Kuruldu

1
0
0
0
0
Türkiye'de gelişmekte olan elektronik spor dalına Beşiktaş Jimnastik Kulübü'de dahil oluyor.
Günümüzün en ilgi çeken spor dallarından olan E-Spor gittikçe gördüğü ilgiyi ve desteği arttırmaya devam ediyor. Bu konuda en çok ilgiyi gören oyun olan League of Legends'te bugün önemli bir gelişme oldu.

LOL'deki yeni E-Spor ekiplerinden olan Aces High ekibi bugün yapılan duyuru ve imza töreni ardından Beşiktaş Jimnastik Kulübü bünyesine dahil oldu. Türkiye'de tanınan ve sevilen E-Sporcular tarafından kurulan Aces High ekibi bu anlaşma sonrasında Beşiktaş E-Spor Kulübü adını aldı.Bu anlaşmayla beraber Türkiye'de ilk defa bir spor kulübü E-Spor dalına giriş yapmış oldu. Vadinin Kartalları lakabı alan ekibin aldığı bu destek sonrası diğer takımların da bu sektöre dahil olması bekleniyor. Böylece iyice gelişmesi beklenen E-Spor'un ülkemizde de daha büyük yer edineceği düşünülüyor.

Bizler de Webtekno ekibi olarak Beşiktaş E-Spor Kulübü'ne ve diğer E-Spor kulüplerine başarılar diliyoruz.

Beşiktaş JK Elektronik Spor Takımları Resmi Facebook Sayfası /  Beşiktaş E-Spor Kulübü Resmi Facebook Taraftar Grubu

 

 E-Spor Nedir?


E-spor, dünyanın bir ucundaki insanın dünyanın diğer ucundaki insanla internet aracılığıyla buluşup oyun oynayabileceği ya da büyük elektronik spor organizasyonları aracılığıyla dünyanın farklı yerlerinden gelen insanların buluşup oyun oynayabilecekleri hem fiziksel hem de zihinsel çaba gerektiren bir spor olarak tanımlanabilir.

 

 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0