• Anasayfa
  • Oyun
  • Blizzard’ın Gitgide Bağımlılık Yaratan Kart Oyunu Hearthstone: Heroes of Warcraft'a Önemli Yenilikler Geldi

Blizzard’ın Gitgide Bağımlılık Yaratan Kart Oyunu Hearthstone: Heroes of Warcraft'a Önemli Yenilikler Geldi

1
0
0
0
0
Beklentileri fazlasıyla aşan Blizzard’ın kart oyunu Hearthstone: Heroes of Warcraft, e-spor dünyasında da giderek yükseliyor.
Blizzard’ın bedava olarak sunduğu Hearthstone: Heroes of Warcraft, inanılmaz bir ivme yakaladı. Oyunun yapımcılarına dahi ‘bu kadar bir ilgi beklemiyorduk’ dedirten oyun, e-spor dünyasına da giderek yükselmeye devam ediyor. Bu anlamda formatı değiştirilecek olan oyun, yeni yamayla ‘Standart’ ve ‘Wild’ olmak üzere iki formata ayrılacak. Ranked ve Casual maç yaparken Standart ve Wild (vahşi) arasında seçim yapabileceksiniz. Rakibinizle bu format dahilinde eşleştikten sonra dereceniz de seçtiğiniz formata göre düzenlenecek. Sezon sonu en yüksek hangi formatta derece aldıysanız ödülünüz de ona göre verilecek.

Standart modda kullanılacak olan kartlar Basic, Classic, Blackrock Mountain, The Grand Tournament ve The League of Explorers olacak. Hearthstone yılı boyunca kullanılacak Adventure Paketleri'nde bu kartlardan en az bir tanesinin ilk wing’ini açtığınızda diğer kartları da edinebileceksiniz. Ayrıca bu paketler daha satın alınabilir durumda olmayacak.Blizzard’ın Whispers of the Old Gods adındaki yeni eklentisinde toplam 134 kart bulunuyor. Kartlardaki özellikler birbirlerini tamamladığı için bu durum yeni oyuncuları oyuna çekerken eski oyuncuların ellerinde bulunan destelerin etkinliğini azaltacak. Yani oyunda stratejinin yeri daha da önem kazanacak. Bu kartları (Whispers of the Old Gods) isterseniz satın alabilir, isterseniz de Arena’lardan elde edebilirsiniz. Satın almak için 50 doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Paket içerisinde 50 kart yer alıyor.

Sonuç olarak oyunun yeni halinde şanstan daha çok yapacağınız stratejiler önem kazanacak. Zaten kartlar da buna göre yapılandırılmış durumda. Kart arkaları da artık daha zor elde edilecek ve bu kartların hepsinin arkasında animasyon yer alacak.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0