• Anasayfa
  • Oyun
  • Brezilya’daki Mağazalarda Korsan PS4 Oyunlarının Satıldığı Ortaya Çıktı!

Brezilya’daki Mağazalarda Korsan PS4 Oyunlarının Satıldığı Ortaya Çıktı!

0
0
0
0
0
Brezilya'dan gelen haberlere göre bazı elektronik mağazalarının korsan yollarla PS4 oyunlarını kopyalayıp sattığı ortaya çıktı.
Sony’nin üzerinde en çok durduğu platform olan PlayStation ve oyunlarıyla ilgili Brezilya’dan gelen haberler, oyun dünyasının bir numaralı gündem maddesi oldu.

Brezilya’da bazı oyun mağazalarının korsan olarak PS4 oyunlarını satmalarıyla ilgili reklamlar yayınlanmasının ardından konuyu araştıran ülkenin en güvenilir sitelerinden UOL Jugos, çıkan haberlerin doğru olduğunu teyit etti.

Sitenin haberine göre donanımsal bir açığın kullanılarak oyunların birden fazla konsolla paylaşıldığı ortaya çıktı. Brezilya’nın Sao Paulo kentindeki elektronik mağazalar, ortalama 60 dolara satılan oyunlardan 10 tanesini 100 dolara yüklüyor.

Sony’nin yaşanan bu olay üzerine hukuki işlemlere başvurduğu bildirildi.‘Kardeşlik’ olarak adlandırılan bu işlem nasıl oluyor?

Orijinal bir oyun, PS4’ün sabit sürücüsündeki NAND ve BIOS dahil olmak üzere tüm dosyaları kopyalayıp bir Raspberry Pi yardımıyla korsan oyunun oynanacağı PS4’e aktarılıyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0